توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس پلیس راه همدان:
پارلمان لبنان باز هم در انتخاب رئیس جمهور ناکام ماند
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۹
رئیس پلیس راه استان همدان با اشاره به اینکه ۹۵ پایگاه شهری، جاده‌ای و هوایی در طرح زمستانی همدان فعال است،گفت: رانندگان بدون توجه به هشدارها و بدون تجهیزات زمستانی به مسافرت‌های طولانی نروند.
به گزارش عرش نیوز، سرهنگ مهدی شاکری امروز در مراسم افتتاح طرح زمستانی که با مانور نیروهای امدادی و پلیس استان همدان همراه بود، اظهار داشت: طرح زمستانی امسال همزمان با ۲۰ استان سردسیر کشور افتتاح می‌شود و نیروهای حمل و نقل و ترافیک و امدادی به مدت ۳ ماه در اجرای این طرح مشارکت دارند.

وی افزود: جمعیت هلال احمر با ۲۰ پایگاه شهری، جاده‌ای و هوایی و به‌کارگیری ۳۷ دستگاه خودرو، مرکز فوریت‎های پزشکی ۴۱ پایگاه و ۶۰ دستگاه آمبولانس، نیروهای راهداری ۳۴ پایگاه و با ۲۷۹ دستگاه خودرو، ۲۹ تیم خودروی پلیس راهور به همراه ۸۶ نفر از عوامل پیاده راهنمایی و رانندگی در طرح زمستانی استان همدان فعال هستند.

رئیس پلیس راه استان همدان تصریح کرد: پلیس راه استان همدان به طور شبانه‌روزی در سه گردنه مهم و حادثه‌خیز استان از جمله گردنه همه‌کسی، اسدآباد و آوج را توسط ۶۲ تیم گشتی کنترل می‌کند تا شاهد بروز حوادث ناگوار در این مناطق نباشد.

وی گفت: گردنه اسدآباد یکی از نقاط حادثه‌خیر استان است که باید به درستی زیر پوشش قرار گیرد تا میزان تصادفات و تلفات ناشی از آن کاهش یابد بر این اساس در محدوده پرتگاه این گردنه خاکریزی توسط راه و شهرسازی درست شده است تا از سقوط خودروها به دره جلوگیری شود.

شاکری بیان کرد: در سال‌های اخیر به سبب کاهش نزولات جوی و بارش برف در استان سردسیر همدان میزان وزش باد، برودت هوا، بارش‌های جزئی و کولاک زمینی در بیشتر روزهای فصل زمستان سبب یخ‌زدگی جاده و مه گرفتگی و لغزندگی جاده به ویژه در گردنه‌ها و ارتفاعات می‌شود.

وی افزود: سیستم‎ هواشناسی امروز به سادگی در دسترس است و از طریق رسانه‌ها و سایت‌ها هشدارها نسبت به شرایط جوی و راه‌های شریانی اعلام می‌شود اما رانندگان بدون توجه به پیش‌بینی‌ها و بدون تجهیزات زمستانی موردنیاز اقدام به مسافرات‎های طولانی می‌کنند.

رئیس پلیس راه استان همدان عنوان کرد: تردد ناهمگون رانندگان فاقد تجهیزات زمستانی در محورهای مواصلاتی سبب ایجاد گره‌های ترافیکی می‌شود و ممکن است وضعیت بحرانی در شریان‌های عبوری برقرار شود و توان کنترل ترافیک توسط پلیس نیز محدود شود.

وی گفت: در آینده نزدیک به دنبال نصب دوربین‌های نظارتی پلیس راه در محورهای مواصلاتی هستیم تا شرایط جوی و ترافیکی شریان‌های عبوری را کنترل کنیم.

منیع: تسنیم
کد مطلب: 341334