توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس اداره نظارت صنعت و معدن استان سمنان:
طرح ملی شناسه‌دار کردن انبارهای استان سمنان اجرا شد
يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۷
 رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت و معدن استان سمنان با بیان اینکه طرح ملی شناسه‌دار کردن انبارهای استان سمنان اجرا شد، گفت: در سال گذشته ۱۲ هزار و ۵۰۰ انبار استان سمنان در سامانه برخط ثبت شدند.

 
به گزارش عرش نیوز، مهدی یحیایی صبح امروز در نشست کارگروه حمایت از تولید و نظارت برگردش کالای استان سمنان اظهار داشت: این سامانه باهدف جلوگیری از قاچاق کالا طراحی‌شده و روند نظارت بر انبارهای موجود در این سامانه را تسهیل می‌بخشد.

 
وی با بیان اینکه نظارت برگردش کالا در سطح عرضه آن در بازار یکی از مهم‌ترین وظایف این کارگروه است افزود: اعضای این کارگروه برای تشکیل تیم‌های بازرسی متعهد و متخصص با همکاری برخی از دستگاه‌های اجرایی برنامه‌ریزی کرده است.

 
رئیس اداره نظارت صنعت و معدن استان سمنان با تأکید بر اینکه جلوگیری از قاچاق کالا یکی از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان صنعت و معدن است افزود: شناسنامه‌دار کردن تمامی انبارها در سطح استان سمنان در دستور کار این سازمان قرار دارد و تاکنون این استان عملکرد خوبی در ثبت انبارها در سامانه برخط داشته است.

 
وی خاطرنشان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان برای حمایت از تولید و بهبود شرایط اقتصادی بر عملیات و طرح‌های پیشگیری از قاچاق کالا هدف‌گذاری کرده است.

 
یحیایی تصریح کرد: با موفقیت و پیشبرد اهداف این سازمان در مرحله پیشگیری از قاچاق کالا نیازمند مبارزه با این امر نیست و می‌توان چرخه تولید را با پیشگیری از قاچاق کالا رونق بخشید.

 
وی آموزش و فرهنگ‌سازی را در مرحله پیشگیری از قاچاق کالا دو اقدام اساسی و مؤثر دانست و گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی از سوی دستگاه‌های اجرایی دخیل در مسئله قاچاق کالا و ارز در دستور کار قرارگرفته است.

 
رئیس اداره نظارت صنعت و معدن استان سمنان یادآور شد: نظارت برگردش صحیح کالا در چرخه تولید به مصرف یکی از مهم‌ترین وظایف این کارگروه به شمار می‌آید و باید به آن توجه ویژه‌ای داشت.

 
انتهای پیام/
کد مطلب: 391933
 
 


پربازدیدترین