توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه همدان در گلپایگان:
چراغ سبز عناصر داخلی، فتنه ۸۸ را رقم زد
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۳
امام جمعه همدان گفت: اگرچه با همکاری دشمنان و چراغ سبز عناصر داخلی، فتنه ۸۸ رقم خورد اما در جریان این فتنه، بیداری مردم و مقام معظم رهبری کشور را نجات داد.
به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی شامگاه دوشنبه در مراسم یادبود شهدای نیروی انتظامی گلپایگان و بزرگداشت حماسه 9 دی اظهار داشت: ما نباید هیچ‌گاه شهدای گرانقدر خود را در طول تاریخ فراموش کنیم بلکه همانطور که رهبر فرمودند «زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست»، یاد و خاطره آنان را همواره زنده نگه داریم.

وی با ابراز همدردی با مردم شهرستان به خاطر وقوع حادثه ناگوار درگیری مسلحانه و شهادت پرسنل نیروی انتظامی، افزود: هر مسلمان غیرتمندی جریان این حادثه را بشنود، از عمق وجود ناراحت می‌شود.

نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه نیروهای انتظامی امنیت‌سازان بی‌سنگر هستند، گفت: حضور باشکوه مردم گلپایگان در مراسم تشییع این شهدا نشان داد که مردم از ظلم و نامردی متنفر و رویگردان هستند و به انسانیت و عدالت تمایل دارند.

وی همچنین با بیان اینکه گلپایگان مهد علما و بزرگان است، تصریح کرد: این شهر علمایی چون آیت‌الله‌العظمی گلپایگانی دارد که پس از رحلت ایشان بیش از یک ماه حوزه تعطیل بود و آیت‌الله جوادی آملی در نخستین کلاس درس پس از رحلت ایشان فرمودند« شایستگی می‌خواهد که فقیهی 37 تا 40 سال مرجعیت شیعه را برعهده داشته باشد.»

آیت‌الله طه محمدی تصریح کرد: یا عالمی چون مرحوم آیت‌الله شیخ علی صافی گلپایگانی که مثل زهد و تقوا بود و مرجعی عرفانی و بزرگ چون آیت‌الله بهجت در احتیاطات مقلدان خود را به ایشان ارجاع می‌دادند برخواسته از این شهر است همانطور که امروز اخوی ایشان آیت‌الله‌العظمی شیخ لطف‌الله صافی از افتخارات جهان اسلام است.

وی خاطرنشان کرد: در میان این علما حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی نیز هستند که با شایستگی و لیاقت رئیس دفتر مقام معظم رهبری شدند و با وجود این بزرگان وظیفه مردم این دیار در دینداری و بصیرت بسیار سنگین است و باید قدر این موهبت‌های آسمانی و الهی را بدانند.

مسلمانان با بصیرت نباید فریب دشمنان با بخورند

امام جمعه همدان به حماسه 9 دی در سال 88 اشاره کرد و اظهار داشت: همواره باید از خود این سوال‌ها را بپرسیم که فتنه چیست؟ چرا فتنه رخ می‌دهد؟ فتنه‌گران چه کسانی هستند؟ چرا برخی قربانی فتنه می‌شوند؟ و ما باید چه درس‌هایی از جریان فتنه بگیریم؟

وی بیان کرد: شناختن فتنه یک هنر و خنثی‌کردن فتنه هنری فوق‌العاده‌تر است و همه ما مسلمانان باید با بصیرت و آگاه باشیم و اجازه ندهیم که دیگران ما را فریب داده و قربانی فتنه‌ها شویم.

آیت‌الله طه محمدی با اشاره به فتنه‌های طول تاریخ گفت: قبل از رحلت پیامبر(ص) فتنه‌گران نقشه‌های شوم و طرح کودتا را آماده کرده بودند تا به محض رحلت رسول اکرم فتنه را به میدان بیاورند که دود آن جریان 1400 سال است که به چشم بشریت رفته است.

وی تصریح کرد: در جریان آن فتنه به جز ابوذر، سلمان و مقداد همه قربانی فتنه شدند و از حریم دین بیرون زدند همانگونه که امروز مسلمانان کشورهایی چون افغانستان، عراق، مصر، تونس، لیبی و دیگر کشورهای مشابه طعمه حریق فتنه شده‌اند، چون نتوانستند فتنه را به خوبی بشناسند و با آن مقابله کنند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان خاطرنشان کرد: در جریان فتنه 88 امریکا، اسرائیل و دیگر معاندان انقلاب قصد براندازی نظام مقدس را داشتند و متاسفانه برخی افراد نیز در داخل کشور چراغ سبز به آنان نشان دادند و اینگونه شد که برخی جرأت جسارت پیدا کردند، آن وقت برخی می‌خواهند سران فتنه را تطهیر کنند در صورتی که آنها حتی حاضر نیستند توبه کنند.

وی با بیان اینکه به گفته فرمانده کل سپاه خطر فتنه 88 بیشتر از 8 سال جنگ تحمیلی بود، گفت: در آن جریانات بیداری مردم و رهبری کشور را نجات داد و به برکت همین نعمت ولایت فقیه است که امروز کشور ما به جزیره امن و ثبات منطقه تبدیل شده است.

آیت‌الله طه محمدی با تاکید براینکه عاشورا فتنه 88 را کور کرد، تصریح کرد: همه ما باید همواره با تاسی به اهل بیت هوشیار و آگاه باشیم تا قربانی فتنه‌ها نشده و به سرنوشت برخی کشورهای تحت سلطه استعمار دچار نشویم.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 348454