توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل بهزیستی استان زنجان تأکید کرد:
افزایش تمهیدات برای نظارت بیشتر در مهدهای کودک
يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۰
مدیرکل بهزیستی استان زنجان، از پر رنگ‎ سازی تمهیدات لازم جهت پیشگیری از بروز حوادثی همچون حادثه مهد اردبیل و افزایش بازرسی غیرملموس و سیستماتیک مهدهای کودک استان خبر داد.
 
به گزارش عرش نیوز؛"مرتضی مکاریان" ضمن ابراز تأسف و تأثر از واقعه به وجود آمده در مهد "ستایش" استان اردبیل، اظهارکرد: انتشار این موضوع در شبکه‌های اجتماعی نافی خدمات گسترده و گاهاً انحصاری سازمان بهزیستی در سراسر کشور نیست و این مقوله می‎تواند زمینه‎ساز جدی‎تر شدن تمهیدات نظارتی و اجرایی بر روی مهدهای سراسر کشور و از چند محور باشد.

 
وی ادامه داد: یکی از برنامه‎های ملزوم به اجرا در سال‌جاری علاوه بر ورود سیستم دوربین مداربسته به مهدهای دو و سه ستاره، تشکیل انجمن اولیا و مربیان در مهدهای بالای 50 نفر برای نظارت ویژه و از نزدیک روی فعالیت این مراکز است و این در حالی است که خانواده‎ها در صورت مشاهده هرگونه تخطی از قانون و بدرفتاری در مهدهای کودک می‌توانند با مراجعه حضوری به بهزیستی و یا تماس با 30008530 مراتب را به دفتر بازرسی اعلام کنند.

 
مکاریان با تأکید بر لزوم گذراندن مراحل گزینش و امنیتی برای همه مربیان، تصریح کرد: همه این اشخاص موظف‌اند دوره‎های بازآموزی 120 ساعته طی کنند و علاوه بر این خانواده‎ها اطمینان خاطر داشته باشند بازرسی‏‌های مستمر در زمینه بهداشت روانی و جسمی در سطوح شهرستان، ستاد، سازمان بهزیستی، دفتر تخصصی و دفتر بازرسی صورت می‎گیرد.

 
وی افزود: علاوه بر این موارد، یکی دیگر از گزینه‌های افزایش نظارت از طریق کانون‎های توسعه و هماهنگی که یک تشکل صنفی مخصوص مهدهای کودک است صورت می‎گیرد و خط فوریت‎های اجتماعی 123 نیز آماده دریافت گزارشات مربوط به کودک‎آزاری در سطح جامعه می‎باشد، همچنین خانواده‎ها می‎توانند علاوه بر استفاده از این سامانه از خط مشاوره 1480 بهزیستی نیز برای انجام مشاوره‎های تلفنی استفاده کنند.

 
مدیرکل بهزیستی استان زنجان خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون در سطح استان زنجان گزارشی مبنی بر کودک‎آزاری ابلاغ نشده و این ارگان به نوبه خود متأثر از این پیش‌آمد است. ایسنا
کد مطلب: 287155