توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشاور وزیرآموزش وپرورش: رویکرد تربیت محور را جایگزین دانش محور کنیم
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۴
مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: برای تحقق تحول بنیادین در نظام کنونی آموزش و پرورش ، باید رویکرد 'تربیت محور' را جایگزین 'دانش محور' کنیم.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام مجتبی ملکی روز چهارشنبه در گردهمایی ائمه جماعات مدارس استان یزد افزود: 43 درصد راهکار سند بنیادین آموزش و پرورش، همکاری با حوزه علمیه تعریف شده است.

وی ادامه داد: همچنین 50 درصد سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در سند تحول آموزش و پرورش استفاده از ظرفیت حوزه علمیه است.

دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش گفت: براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، باید اساس محور تعلیم و تربیت این نظام، قرآن و اسلام باشد که برای تحقق این امر تعامل روحانیون و حوزویان با آموزش و پرورش ضروری است.

وی با بیان اینکه ائمه جماعات سکانداران تربیت اسلامی هستند اظهار کرد: حرکت شما در مدارس یک حرکت جهادی است که باید ظرفیت بالقوه را بالفعل کند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش و پرورش طی سالهای اخیر از نظر علمی در رشته های پایه ، رایانه ، نانو و نجوم موفق بوده و دانش آموزان رتبه های خوبی در این زمینه کسب کرده اند.

وی با بیان اینکه این موضوع نشانگر این است که این نهاد در اهدافی که برای آن تبیین شده موفق عمل کرده افزود: تربیت اسلامی دانش آموزان برعهده روحانیون است.

ملکی بر تقویت حضور مبلغان در مدارس تاکید کرد و گفت: ما این زمینه را در وزارتخانه مهیا خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه حوزه و آموزش و پرورش دو مقوله تربیتی و آموزشی است تصریح کرد: تعامل این دو نهاد می تواند تهدیدات را به فرصت تبدیل کند.

ملکی افزود: نمود و ظهور اعتقادات و باورهای صحیح اسلامی، موجب تقویت ارزشهای اسلامی در وجود انسان می شود.

در این گردهمایی افزون بر 500 نفر از ائمه جماعات مدارس استان یزد حضور داشتند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 344359