توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار مرکزی:
مالیات نقطه قوت فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی دولت است
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۹
استاندار مرکزی گفت: دریافت مالیات به عنوان نقطه قوت فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی دولت باید از همه گروه‌ها و بخش‌ها اخذ شود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، محمدحسین مقیمی ظهر امروز در دیدار با مدیرکل و کارکنان امور مالیاتی استان مرکزی اظهار داشت: دریافت مالیات در توسعه عدالت اجتماعی، رشد و شکوفایی کشور و استان نقش به سزایی دارد و همه گروه‌ها و بخش‌ها باید خود را ملزم به پرداخت مالیات کنند.

 
وی تصریح کرد: باید با تشویق‌های مالیاتی و عینی‌سازی آثار دریافت مالیات در جامعه، مردم را خود آگاهانه به سمت پرداخت مالیات ترغیب کرد.

 
استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه افزایش سهم درآمدهای مالیاتی موتور محرکه توسعه و عامل رونق شاخص‌‌های اقتصادی است، خاطرنشان ساخت: مالیات باعث رشد و توسعه اقتصاد کشور، کاهش فاصله دهک‌های درآمدی جامعه و برقراری عدالت اجتماعی در جامعه می‌شود.

 
مقیمی تاکید کرد: نقطه اتکای برنامه‌های توسعه در کشورهای توسعه یافته بر درآمدزایی مالیاتی است، پرداخت مالیات موجب خروج ایران از اقتصاد تک‌محوری خواهد شد.

 
وی با اشاره به اینکه مالیات در کشورهای پیشرفته به عنوان مهم‌ترین منبع درآمدی به شمار می‌رود، اظهار داشت: استان مرکزی به عنوان قطب چهارم صنعت کشور با درآمدهای مالیاتی دریافتی سهم مهمی در عمران و آبادانی کشور دارد و باید گفت کانون تمرکز درآمدهای مالیاتی استان بر صنعت است.

 
مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی نیز گفت: سهم درآمدهای دو و چهار صدم درصدی مالیات بر ارزش افزوده استان در سه ماهه نخست امسال 420 میلیارد ریال در نظر گرفته شده که برای هزینه در شهرداری‌ها و دهیاری‌های هر منطقه تخصیص می‌شود.

 
محمدرضا سالارفرد افزود: تکمیل ساختمان اداری، بسترسازی لازم برای تامین نیروی مورد نیاز و فرهنگ‌سازی پرداخت مالیات از برنامه‌های پیش روی این اداره است.

 
وی تصریح کرد: سال گذشته 55 هزار مودی مالیاتی در استان اظهارنامه مالیاتی تسلیم کردند.
کد مطلب: 283951