توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم تهران در بیرجند:
امروزه ما در یک جنگ تمام عیار با نظام سلطه هستیم
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۳
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی دربیرجند بابیان اینکه رسانه‌ها باید فرمایشات رهبر انقلاب را پررنگ‌تر کرده و آن را به پایین‌ترین سطح جامعه منتقل کنند گفت:امروزه ما در یک جنگ تمام عیار با نظام سلطه هستیم
علیرضا زاکانی ظهر امروز در نشست خبری که با موضوع بررسی آخرین رخدادهای فضای سیاسی کشور دربیرجند برگزار شد، اظهار داشت: یکی از همین اهل رسانه سابقا وقتی ایران آمده بود بیان کرده بود ما بعد از رحلت امام در مورد رهبر انقلاب و شرایطی که در کشور شما بود شرایطمان را تغییر دادیم و شما را به سمتی بردیم که در یک محاصره رسانه‌ای و در یک حصار قرار بگیرد.

زاکانی افزود: به گفته وی اخبار رهبر ایران و فرمایشات وی نباید به هیچ وجه به بیرون منعکس می‌شود مگر بخشی که خودمان می‌خواستم و آن هم با تغییراتی که لازم داشتیم.

وی با اشاره به فرمایش رهبری که فرمودند رسانه می‌تواند مخرب‌تر از بمب اتم عمل کند، افزود: رسانه‌های غربی در همین راستا عمل می‌کنند و هر آنچه نظام سلطه را زیر سؤال برده است را حذف می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: نظام سلطه هر چیزی را که برای استمرار خود لازم ببیند به عنوان یک ضرورت در ذهن مردم جا می‌اندازند و هر چیزی که به عنوان یک حقیقت در جامعه می‌تواند نقش آنها را کند کند آن را پاک می‌کنند و نمی‌گذارند منعکس شود.

زاکانی افزود: سال 74 یک آمریکایی به ایران آمد و یک مصاحبه‌ای با وی داشتم که ایشان گفت تعجب می‌کنم که مردم ایران چقدر می‌فهمند ما در آمریکا این پایه از درک و معرفت را نداریم چون خیلی درگیر کار هستیم و رسانه‌ها آنگونه برای ما شرایط را قرار می‌دهند که در همان چیزی که رسانه‌ می گویند فکر کنیم و به حیطه‌ای فراتر از آنچه رسانه‌ها می‌خواهند نیندیشیم.

وی تصرح کرد: ما در یک حصر رسانه‌ای و در شرایطی هستیم که در اوج مظلومیت هیچ نکته‌ای را نمی‌گذارند منعکس شود و هیچ پیامی از رهبر انقلاب به جهانیان صادر شود که در این راستا نقش رسانه‌های خودی و مجموع نیروهای انقلاب بسیار اهمیت پیدا می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ما در فضایی فعالیت می‌کنیم که همراه بودن و اغنا سازی با مردم یکی از اصول پایه حفظ و ماندگاری انقلاب اسلامی است.

زاکانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی سه پایه دارد، افزود: توجه به ارزش‌های ناب اسلامی، آگاهی و حضور مردم در صحنه و رهبری داهیانه حضرت امام این سه پایه انقلاب است که برای استمرار انقلاب هم این سه عامل را باید مد نظر قرار داده و به آن توجه کرد که بخش زیادی از آن به کارهای رسانه بر می‌گردد.

وی گفت: رسانه می‌تواند یک حرکت دقیق و منظم داشته باشد که این حرکت باید واقعیات و نقاط حساس جامعه را منکعس کرده و به عنوان یک اولویت در جامعه به آن پرداخت شود و در نگاه مردم نیز تبیین شود و بتواند مسیری را دنبال کند که کمک به اهداف انقلاب اسلامی باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رهبر انقلاب بر توجه به داخل کشور تاکید ویژه دارند لذا این هنر برای اهل رسانه انقلاب است که بتوانند زبان گویای مردم باشند.

زاکانی همراه کردن مردم را وظیفه و کارکرد دیگر رسانه خواند و گفت: توجه به مباحث داخلی خواسته رهبر انقلاب از رسانه‌های داخل کشور است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 343756