توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در کرمانشاه:
امسال ۴۰۰ مبلغ به استان کرمانشاه اعزام شدند
شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۰
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: امسال در ماه‌‌های رمضان، محرم و صفر بیش از ۴۰۰ مبلغ به منظور تبلیغ دین مبین اسلام به سراسر استان کرمانشاه اعزام شدند
به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله مصطفی علما در نشستی با مسئولان اوقاف استان که امروز در دفتر نماینده ولی فقیه در کرمانشاه برگزار شد با اشاره به اینکه مسائل و مباحث وقفی یکی از ابواب فقهی دین مبین اسلام است اظهار داشت: مسئله وقف از صدر اسلام در میان مسلمانان رواج داشته به طوریکه امام علی(ع) بسیاری از نخلستان‌ها و چاه‌های خود را وقف مسلمانان می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه مسئله وقف در دیگر ادیان الهی نیز مطرح شده است عنوان کرد: در دین اسلام از وقف به عنوان حبس محبت و مودت تعبیر شده است و به عبارتی سبب ماندگاری موقوفه می‌شود.

آیت‌الله علما خواستار توجه بیش از پیش مسئولان به نیت واقفان شد و بیان کرد: در موقوفات سیدالشهدا(ع) جنبه‌های مدیریتی و سیاسی زمانه رعایت می‌شد و این امر بیانگر این است که در وقف باید به احتیاجات زمانه توجه شود.

امام جمعه کرمانشاه ثبت 22 هزار رقبه از سوی یک واقف کرمانشاهی را سبب مباهات دین اسلام دانست و افزود: مسئولان باید در احیا وقف، انجام مقصود و نیت واقف نهایت دقت داشته باشند همچنانکه مرحوم آیت‌الله بهجت برای اطعام روز عید غدیر قم تمام محاسبات را با دقت انجام می‌داد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه مدیریت زمان و مکان اجرای وقف و رعایت جوانب احتیاطی را از امور مهم و واجب در فریضه وقف برشمرد و گفت: اگر موقوفات در زمان و مکان خود انجام شود امکان استفاده بهینه و حداکثری از وقف فراهم می‌شود.

آیت‌الله علما توجه به نظر و نیت واقفان، در نظر گرفتن اولویت‌ها و توجه به مدیریت وقف را سه امر اساسی در انجام امورات وقفی عنوان و بیان کرد: وقف مسئله‌ای قرآنی است و توجه به آن سبب فراگیر شدن فرهنگ وقف در جامعه می‌شود.

وی تبلیغ را اقدامی مثبت از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه دانست و افزود: تبلیغ دین مبین اسلام به عنوان  اقدامی برجسته سبب آگاهی اقشار مختلف مردم از جمله روستاییان از مسائل شرعی و دین اسلام می‌شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 345259