توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون استاندار زنجان:
نباید طرح گردشگری امند به فضای تفریحی خصوصی تبدیل شود
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۴
معاون استاندار زنجان به مورد استفاده قرار گرفتن طرح گردشگری امند به شکل عمومی برای همه شهروندان و گردشگران اشاره کرد و گفت: نباید طرح گردشگری امند به فضای تفریحی خصوصی تبدیل شود.
به گزارش عرش نیوز؛جواد رحمتی شامگاه شنبه در جلسه کارگروه گردشگری استان زنجان با بیان اینکه با کلیات طرح ایجاد شهرک گردشگری امند موافق است، اظهار داشت: این طرح در حالت کلی خوب است ولی باید توجه شود که به باغ شهر و فضای تفریحی خصوصی تبدیل نشود تا همه شهروندان و مسافران بتوانند از محل گردشگری عمومی بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به رویکرد جذب سرمایه‌گذار در دولت تدبیر و امید اظهار داشت: تمام تلاش خود را برای جذب سرمایه‌گذاران بکار می‌گیریم تا بتوانیم با استفاده از بخش خصوصی اقدامات توسعه بخش برای  استان زنجان انجام دهیم.

معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه اجرای طرح گردشگری امند یک اقدام کوچکی از طرح جذب سرمایه‌گذار است، عنوان کرد: پروژه بزرگ شهرک گردشگری امند از جمله اقدامتی است که می‌تواند توسط بخش خصوصی و حمایت‌های دولت سبب ایجاد فضای گردشگری مناسب شود.

وی خاطر نشان کرد: تنها یک راه مواصلاتی در مسیر روستای امند وجود دارد که آن راه نیز مسیر دوچرخه سواری است که مسئولان اجرای طرح باید برای منطقه گردشگری‌ای که پر تردد می‌شود راه مناسب را ایجاد کنند.

رحمتی با اشاره به ماده 99 قانون اساسی عنوان کرد: ساخت و ساز پروژه‌های عمرانی نیازمند ضوابطی است که باید برای احداث طرح گردشگری امند مراحل قانونی مانند پروانه ساخت از مراجع مربوطه اخذ شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه ساخت شهرک گردشگری امند برای اجرایی شدن نیاز به فازبندی دارد، عنوان کرد: باید یک فازبندی برای این پروژه در نظر گرفت تا طرح گردشگری با رعایت اصول ساخت و تکمیل پروژه پیش برود.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به اینکه تامین انرژی‌های مورد نیاز در محل گردشگری امند باید مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: در استان زنجان مشکل کمبود آب شرب وجود دارد که این امر برای تامین آب شرب مورد نیاز در شهرک گردشگری امند نیز در کنار دیگر انرژی‌های لازم برای محل گردشگری و تفریحی از جمله مواردی است که باید مورد توجه مسئولان اجرایی این طرح واقع شود.

وی با بیان اینکه انرژی خورشیدی جوابگوی تامین انرژی طرح گردشگرذی امند نیست، خاطر نشان کرد: باید از منابع انرژی مناسب و در عین حال دسترس و قابل اجرا برای طرح گردشگری امند استفاده کرد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 336259