توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان:
طرح تشدید نظارت بر عرضه طیور در استان سمنان اجرا می‌شود
چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۹
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از اجرای نظارت شدید بر عرضه طیور در استان سمنان خبر داد و گفت: نظارت و کنترل مستمر بر عرضه‌کنندگان طیور در این استان انجام می‌شود.
به گزارش عرش نیوز، محمد سعیدی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دامپزشکی استان سمنان با عرضه‌کنندگان طیور به‌صورت دست‌فروشی و غیرمجاز، برخورد جدی انجام می‌دهد.
 
وی بابیان اینکه عرضه غیربهداشتی طیور سلامت شهروندان را تهدید می‌کند افزود: عرضه طیور زنده به‌صورت دست‌فروشی و غیرمجاز باعث انتقال بیماری‌های پرندگان ازجمله بیماری‌های قابل‌انتقال به انسان می‌شود.
 
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با اشاره به نظارت مستمر این اداره کل بر روند عرضه طیور در استان گفت: در نظارت‌ها و بازرسی‌های انجام‌شده از سطح شهر، 3 فقره عرضه طیور به‌صورت دست‌فروشی و غیربهداشتی کشف شد.
 
سعیدی از کشف 250 قطعه طیور غیربهداشتی در شهرستان سمنان خبر داد و گفت: این طیور غیربهداشتی و فاقد گواهی بهداشت دامپزشکی معدوم شدند.
 
وی از شهروندان خواست برای حفظ سلامت خود و اعضای خانواده از خرید هرگونه طیور از دست‌فروشان و فروشندگان غیرمجاز خودداری کنند.
 
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد تخلف در چرخه تولید، عرضه و یا کشتار غیرمجاز دام و طیور و یا عرضه سیار طیور در استان سمنان، گزارش خود را در سامانه 1512 اداره کل دامپزشکی استان سمنان ثبت کنند.
 
به گزارش تسنیم؛ طبق قانون سازمان دامپزشکی کشور، آیین‌نامه‌های اجرائی مربوطه و ماده 688 قانون مجازات اسلامی هرگونه عرضه دام و طیور زنده و یا کشتار غیرمجاز، تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب می‌شود لذا با متخلفین برخورد می‌شود.
کد مطلب: 391159