توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آنکارا از ارتباط ضارب سفیر روسیه با شبکه گولن خبر داد
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۳
مقام‌هایی در آنکارا می‌گویند، شواهدی قوی وجود دارد که نشان می‌دهد عامل سوء‌قصد به جان سفیر روسیه در ترکیه با شبکه گولن در ارتباط بود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، ساعاتی پس از کشته شدن «آندری کارلوف» سفیر روسیه در ترکیه در یک سوءقصد توسط نیروی پلیس در آنکارا، شهردار آنکارا که با اظهارنظرها و گمانه‌زنی‌هایی بحث‌برانگیز در توئیتر شناخته می‌شود، در صفحه توئیتر خود این فرضیه را مطرح کرده که «ممکن است این مأمور پلیس با گروه فتح‌الله گولن در ارتباط باشد».

 
از سوی دیگر، یک مقام ارشد امنیتی در ترکیه از وجود «نشانه‌هایی قوی» از ارتباط میان عامل سوءقصد با شبکه گولن، خبر داد.

 
یک مقام ارشد امنیتی که نخواست هویتش فاش شود، تأکید کرد که تحقیقات کنونی بر ارتباط میان عامل سوءقصد و شبکه گولن متمرکز است.

 
پس از حادثه ترور سفیر روسیه در آنکارا که شامگاه دوشنبه در جریان بازدید او از یک نمایشگاه هنری روی داد، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه، عامل سوءقصد را یک عضو پلیس ضدشورش آنکارا معرفی کرد که دو سال و نیم در این نیرو عضویت داشته است.

 
گزارش شده در زمان سوءقصد، این عضو پلیس ضدشورش مشغول خدمت نبوده است.

 
با این حال خود «فتح‌الله گولن» واعظ تُرک‌تبار مقیم آمریکا در واکنش به این حادثه، از آن به‌عنوان «تروری شنیع» یاد و آن را محکوم کرده است.

 
گولن همچنین از دولت ترکیه خواسته است که همدستان عامل سوءقصد را شناسایی کند.

 
بیانیه گولن در این زمینه پس از آن صادر شد که مشاوران او اتهام مطرح شده در مورد وجود «نشانه‌های قوی» از ارتباط میان ضارب و شبکه گولن را رد کردند.

 
دولت ترکیه، گولن را که در تبعید خودخواسته از سال 1999 در آمریکا به سر می‌برد، هدایت‌گر کودتای نافرجام تابستان امسال می‌داند و از آن زمان هزاران تن از نیروهای انتظامی، نظامی و قضایی را به‌ظن عضویت در شبکه او از کار برکنار یا بازداشت کرده است.

 
مقام‌های دولتی در ترکیه می‌گویند که گولن با هدف سرنگونی دولت، «شبکه‌ای موازی» را در نیروی پلیس، ارتش، دادگستری و بخش‌های خدمات عمومی ترکیه ایجاد کرده، اما این روحانی در تبعید این اتهامات را رد کرده است./منبع: تسنیم
کد مطلب: 391258
 
 


پربازدیدترین
عملکرد دولت یازدهم درباره فیش های حقوقی نجومی چگونه بود؟
عالی بود
خوب بود
می توانست بهتر باشد
بسیار ضعیف بود
اصلا برخوردی با حقوق های نجومی نشد