توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بنیاد برکت 19 پروژه آموزشی را در کرمان تامین اعتبار کرد
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۰
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان گفت: بنیاد برکت از سال 1389 تاکنون نسبت به تامین اعتبار 19 پروژه آموزشی با 96 کلاس درس در مناطق محروم استان اقدام کرده است.
به گزارش عرش نیوز؛غلامرضا رجایی افزود: از این تعداد تاکنون 11 پروژه تحویل آموزش و پرورش استان کرمان شده و هشت پروژه دیگر در حال اجراست.

وی بیان کرد: بنیاد برکت تاکنون 30 میلیارد ریال در پروژه های ساخت مدرسه در استان کرمان هزینه کرده است.

وی گفت: فعالیت بنیاد برکت با توجه به سیاست ها و اهدافش که متاثر از فلسفه وجودی آن و بویژه در مدرسه سازی براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب است، بیشتر در مناطق محروم استان کرمان از قبیل ریگان، عنبرآباد و رودبار بوده است.

مدیرکل نوسازی مدارس کرمان با مثبت ارزیابی کردن فعالیت های بنیاد برکت در استان ادامه داد: از نظر روانشناسی فضای مدرسه به عنوان محیط آموزشی تاثیرات زیادی در یادگیری دانش آموزان دارد.

وی گفت: اقدامات صورت گرفته در استان کرمان توسط بنیاد برکت در کار مقدس مدرسه سازی و حل مشکلات این بخش بسیار حائز اهمیت است و جای تشکر دارد.

بنیاد برکت مجموعه ای وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) است که در راستای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به منظور کمک و همیاری برای بهبود و ارتقای توانمندی اقتصادی و کارآفرینی افراد، گروه ها و واحد های کسب و کار مستعد فعالیت و فاقد دانش و مهارت لازم در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم فعالیت می کند.

فعالیت بنیاد برکت براساس تفاهم نامه با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و تعامل با اداره کل نوسازی مدارس کرمان برای ساخت مدرسه از سال 1389 آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

بیش از 540 هزار دانش آموز در شش هزار و 600 هزار واحد آموزشی استان کرمان تحصیل می کنند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 331254