توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل:
صنایع دستی اردبیل در نمایشگاه‌ بین‌المللی آذربایجان معرفی می‌شود
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۳
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: صنایع دستی، طبیعت و آثار تاریخی، امنیت کافی و سایر امکانات ارزان و سالم کشورمان به ملت‌های جهان در نمایشگاه بین‌المللی در شهر باکوی کشور آذربایجان معرفی می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛کریم حاجی زاده پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی برنامه‌های این اداره کل برای ارائه در نمایشگاه بین‌المللی باکو اظهار کرد: میراث فرهنگی اردبیل کل در یک غرفه که کاملا ویژه و تخصصی نمایشگاه مذکور طراحی شده و در محل اجرا و نصب می‌شود در این نمایشگاه که از 26 تا 29 آبان در محل نمایشگاه‌های بین المللی باکو برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.

وی افزود: با توجه به مرز 382 کیلومتری مشترک اردبیل با جمهوری آذربایجان و تردد بیش از یک میلیون نفر شهروند آذری از مبادی ورودی این استان، لازم است از هر فرصتی برای معرفی قابلیت‌های متعدد گردشگری استان اردبیل به آذری ها استفاده کنیم تا با توسعه ارتباطات و افزایش میزان حضور گردشگران آذری در اردبیل به اهداف کوتاه و بلندمدت ترسیم شده‌مان در توسعه اقتصاد استان مبتنی بر صنعت گردشگری نایل آییم.

حاجی زاده گفت: مسئولیت برپایی و مدیریت غرفه اداره کل در این نمایشگاه به عهده معاونت صنایع دستی و روابط عمومی اداره کل اردبیل است و برای نمایشگاه مذکور بروشوری ویژه طراحی و به چاپ رسیده که تمام قابلیت‌های گردشگری در حوزه های مختلف تاریخی، طبیعی، درمانی و قابلیت‌های صنایع دستی استان به شکلی قابل قبول معرفی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: در غرفه اداره کل اردبیل به واسطه پذیرایی با شیرینی های سنتی اردبیل و معرفی صنایع دستی اردبیل فضایی ویژه را برای معرفی ایران و اردبیل تدارک دیده ایم.

وی حضور در نمایشگاه‌های بین المللی، معرفی قابلیت‌ها و تلاش برای زدودن تبلیغات منفی انجام شده علیه کشورمان را که یکی از مهدهای تمدن جهان است بسیار حائز اهمیت دانست و بیان کرد: این مورد نیازمند برنامه ریزی منسجم در سطح استان و ملی است.

حاجی زاده اظهار کرد: در دنیای امروز برای کسب سهم کشورمان از اقتصاد پرسود گردشگری باید فرابخشی و با دیدی کاملا تخصصی به این بخش پرداخت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل معرفی صنایع دستی، طبیعت و آثار تاریخی، امنیت کافی و سایر امکانات ارزان و سالم کشورمان به ملت‌های جهان را قدمی بسیار مفید و ضروری برشمرد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 329563