توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ارتقاء تولید و ایجاد بازار فروش مشکلات اقتصادی را برطرف می‌کند
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۴
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ما با اتکای به تولید تنها نمی‌توانیم معضلات اقتصادی را برطرف کنیم بلکه این تولیدات به بازار فروش نیازمندند که بخشی از آن را ادارات و نهادها می‌توانند با دستورات لازم ایجاد کنند.
به گزارش عرش نیوز؛سردار محمدرضا نقدی صبح امروز در جلسه شورای اداری فارس با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین ارکان اقتصاد مقاومتی مردم پایه بودن آن است، اظهار کرد: نقش مردم در تحقق کارهای اقتصادی را که هم در سیاست کلی اقتصاد مقاومتی و هم در بیانات مقام معظم رهبری به آن اشاره شده نمی‌توان نادیده گرفت.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری تصریح کرد: امروز با همتی که در بسیجیان نسبت به تدابیر ولایت وجود دارد این عزیزان وارد عمل شدند اما اگر بخواهیم فتوحات بزرگی در این زمینه داشته باشیم باید وضع دیگری را رقم بزنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه مردمی که در زمان جنگ به صورت خودجوش شرکت کردند نهایتاً دفاعی ساده را انجام داده و هیچ‌گاه عملیات بزرگ را طراحی نکردند، خاطرنشان کرد: عملیات بزرگ جنگ وقتی اجرا شد که نهادهای مسئول و متخصص نیروهای خودجوش را در این زمینه مدیریت کردند و در زمینه اقتصادی نیز اگر بخواهیم این اتفاق بیفتد باید به همان صورت عمل کنیم.

نقدی افزود: قبلاً نیز در زمینه بهداشتی با کمک بسیج برای ریشه‌کنی فلج‌اطفال که یک امر غیرجنگی و نظامی بود اتفاق بسیار بزرگی در کشور رقم خورد.

وی با اشاره به فعالیت 300 گروه جهادی در نوروز امسال گفت: در ایام تعطیلات و در نقاط بسیار سخت مرزی بسیاری از بسیجیان در اردوهای جهادی خدمت کردند و این نشان از وجود علاقه و عشق به خدمت است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه نمی‌توان به تحولات سیاسی و مذاکرات تکیه کرد، تصریح کرد: طبق سند 2030 آمریکا تحریم ایران در برنامه این کشور وجود دارد و این در حالی است که خراب‌کاری‌های آمریکا که در هیچ جایی ثبت نمی‌شود لطمه‌های بیشتری از تحریم را به ما وارد کرده است و به همین خاطر باید عزم خود را برای مقابله با آن جزم کنیم.

نقدی با بیان اینکه مشکل امروز ما در اقتصاد رکود تورمی است، گفت: جمع 2 مقوله رکود و تورم با هم مانند 2 مرض است که 2 داروی متناقض دارد و کارهای اندکی برای علاج هر 2 آن می‌توان انجام داد.

وی با اشاره به برخی واردات‌های ناصحیح، خاطرنشان کرد: ما سالانه 600 هزار تن کودشیمیایی وارد می‌کنیم که با همین کود خاک را نیز از بین برده و می‌سوزانیم؛ در حالی که در بحث کودهای کمپوست که یک اقدام بزرگ نیز به شمار می‌آید می‌توان خاک را غنی‌تر و محصول مرغوب‌تری تولید کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به لزوم کمک به بازار اظهار کرد: ما با اتکای به تولید تنها نمی‌توانیم معضلات اقتصادی را برطرف کنیم بلکه این تولیدات به بازار فروش نیازمندند که بخشی از آن را ادارات و نهادها می‌توانند با دستورات لازم ایجاد کنند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 329365