توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تولید و صادرات «فناورانه» در استان البرز حمایت می‌شود
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۷
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز گفت: تولید و صادارت پژوهشگران البرزی باید به سمت و سوی تولید و صادرات "فناورانه" حرکت کند.
به گزارش عرش نیوز، عباداله کامکار در نشست خبری گرامیداشت هفته پژوهش که پیش از ظهر امروز با حضور دبیر همایش هفته پژوهش و مدیر دفتر آموزش و پژوهش استانداری البرز در محل دانشگاه خوارزمی برگزار شد، اظهارداشت: همایش هفته پژوهش در تمامی استان یک هفته زودتر از برنامه کشوری برگزار می شود.

وی افزود: برگزاری زودهنگام همایش پژوهش در استان‌ها نسبت به همایش کشوری به سبب شناسایی برگزیدگان بخش فناوری در استان‌ها و معرفی آن‌ها به سطح ملی و کشوری است.

قائم مقام ستاد هفته پژوهش و فناوری البرز تصرح کرد: با معرفی برترین‌های حوزه پژوهش و فناوری البرز به همایش ملی این بخش امیدواریم فعالان و فناوران البرزی همچون گذشته به جایگاه مطلوبی در این دوره دست پیدا کنند.

کامکار با بیان اینکه وجود دانشگاه، مراکز علمی و پژوهشکده‌های فراوان در البرز سبب شده این استان از جایگاه رفیعی در بخش علمی و پژوهشی برخوردار باشد، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا پتانسیل‌های بالقوه این بخش را به ظرفیت و پتانسیل‌های بالفعل تبدیل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه این هفته به گرامیداشت و احترام به تفکر پژوهشگران و تولیدکنندگان فناورانه برگزار می‌شود، اظهار داشت: تولید و صادارت ما باید به سمت و سوی تولید و صادرات فناورانه حرکت کند.

کامکار گفت: تحقق صادرات فناورانه توسط تولید علمی و فناورانه سبب می‌شود استان البرز به دلیل وجود ظرفیت و پتانسیل‌های موجود به جایگاه برتر در کشور و یا حتی منطقه دست پیدا کند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 339166