توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
لزوم توجه به احداث مساجد در نقاط تازه تاسیس و شهرک های ارومیه
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۵
ارومیه – نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه از بی توجهی های مدیریت شهری ارومیه در خصوص عدم وجود مساجد در نقاط تازه تاسیس و شهرک های ارومیه انتقاد کرد.
به گزارش عرش نیوز،
حجت الاسلام سید مهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه با بیان اینکه ایجاد مساجد در نقاط مختلف شهری یکی از مهترین مطالب مقام معظم رهبری از مدیران شهری و دستگاههای اجرایی است اظهارداشت: این موضوع باید مورد توجه اساسی مدیران شهری قرار گیرد.

وی همچنین با گلایه از بسته بودن برخی از مساجد در طول شبانه روز گفت: یکی دیگر از مواردی که در خصوص مساجد باید به آن توجه ویژه و اساسی صورت گیرد، باز بودن مساجد در اوقات مختلف شبانه روز است که متاسفانه با وجود تاکیدات زیاد به این امر، اقدامی در این خصوص انجام نشده و بسیاری از شهروندان و مسافران از این امر گله مند هستند.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه مساجد مناطق مختلف استان باید همواره به روی مردم خدادوست شهرستان ارومیه و استان گشوده باشد بیان داشت: شهروندان و مسافران در این صورت بهتر و راحت‌تر به انجام تکالیف دینی خود توفیق می ‌یابند.

امام جمعه ارومیه همچنین با اشاره به روز دانشجو گفت: آرمانگرایی، پرسشگری، عدالتخواهی، داشتن بینش سیاسی، دوری از تحجر سیاسی و تبدیل شدن به آلت دست برخی احزاب و اخلاق مداری از جمله مطالبات رهبری از قشر دانشجو هستند که باید بیش از پیش در جامعه دانشگاهی نهادینه شوند.

وی ادامه داد: دانشجویان باید به درک و تحلیلی درست از اقدامات آمریکا علیه کشورمان دست پیدا کنند و در راستای آگاهی ‌بخشی به اقشار مختلف جامعه و سایر جوانان نیز گام بردارند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: در راستای جامه عمل پوشاندن به رهنمودهای مقام معظم رهبری و سیاست‌های ابلاغی در حوزه جمعیت باید گام‌های بلندی برداشته شود.

حجت الاسلام قریشی اظهار داشت: از طرف دیگر خانواده‌ها برای تشکیل زندگی مشترک برای فرزندان خود اقدام کرده و موانع موجود در این زمینه را از پیشرو برداشته و بسترهای لازم برای زندگی سالم نسل جدید فراهم کنند.

وی افزود: وی لزوم توجه جوانان و خانواده ها به موضوع تشکیل زندگی و تکثیر نسل در استان را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: مادر بودن در نزد خداوند متعال اجر و ارزش بسیاری دارد که باید بانوان به این امر توجه ویژه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به لزوم تداوم و حفظ روحیه استکبار ستیزی در بین دانشجویان کشور و استان گفت: حفظ و احیای این روحیه، امری است که باید دانشجویان به آن توجه داشته و آن را در فضای دانشگاهی نهادینه کنند.

منبع: خبرگذاری مهر
کد مطلب: 338662