توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه زنجان:
طرح‌های انسداد بی‌سوادی انعطاف بیشتری داشته باشد
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۸
امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه آموختن علم یکی از توصیه‌های مهم دین است، گفت: اقداماتی که برای شناسایی و آموزش اولیای بی‌سواد انجام شده باید گسترش یابد و طرح‌های انسداد بی‌سوادی انعطاف بیشتری داشته باشد.
به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله علی خاتمی امروز در دیدار با مدیران و کارکنان آموزش و پرورش به مناسبت هفته سوادآموزی اظهار داشت: با توجه به تأکید دین بر آموختن علم باید بی‌سوادی در جامعه اسلامی ریشه‌کن شود و حتی یک فرد بی‌سواد هم در جامعه وجود نداشته باشد.

وی تصریح کرد: امکان آموزش باید برای همه افراد بی‌سواد در جامعه فراهم شود و همه بی‌سوادان تحت پوشش سواد‌آموزی قرار گیرند.

امام جمعه زنجان ابراز کرد: تکرار اقدامات انجام شده در سال‌های گذشته برای کنترل بی‌سوادی کارساز نیست و باید عرصه‌های جدیدی برای ریشه‌کنی بی‌سوادی ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: اقداماتی که برای شناسایی و آموزش اولیای بی‌سواد انجام شده باید گسترش یابد و طرح‌های انسداد بی‌سوادی انعطاف بیشتری داشته باشد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه همه بی‌سوادان باید تحت آموزش قرار گیرند، عنوان کرد: سوادآموزی به این افراد باید با خرید خدمت انجام شود تا بازدهی بیشتری حاصل شود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه تمرکز فعالیت‌های نهضت سوادآموزی برای باسواد کردن گرده سنی 10 تا 49 سال است، زمینه برای تحصیل افراد بالای 50 نیز از طریق اعضای خانواده، آشنایان یا طرق دیگر قراهم شود.

مجاری ورودی بی‌سوادی در استان زنجان بسته شده است

در این جلسه مرتضی تمجیدی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در زمینه مهار بی‌سوادی اظهار داشت: از مجموع یک هزار و 800 نفر دانش‌آموز در حال تحصیل در مدارس استان زنجان هستند، 200 نفر از دانش‌آموزان به دلایلی مانند معلولیت ومهاجرت در کلاس‌های درس حضور ندارند.

وی ابراز کرد: در تعدادی از مناطق استان زنجان خدمات آموزشی برای زیر 5 نفر دانش‌آموز ارائه می‌شود و 99.6 درصد دانش‌آموزان وارد مدارس شدند و به تحصیل می‌پردازند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان عنوان کرد: یک هزار و 500 بی‌سواد در سطح استان وجود دارد که بخش عمده‌ای از این تعداد را افراد بالای 50 سال تشکیل می‌دهند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 348265