توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
جمع آوری بشقابهای ماهواره در معرض دید
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۲
در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ورامین مصوب شد تا دیش های ماهواره که به صورت علنی و در معرض دید مردم قرار دارند توسط پلیس جمع آوری شود.
به گزارش عرش نیوز؛صبح امروز جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ورامین با حضور مسئولان و مدیرن اجرایی در بیت امام جمعه ورامین برگزار شد.

آیت الله سید مرتضی محمودی در این جلسه با اشاره به هدف و انگیزه قیام  امام حسین(ع) اظهار داشت: امام حسین(ع) بارها بیان داشتند که هدف از قیام تاریخی و ماندگارشان، احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و همه را به اجرای این دو واجب الهی فراخواندند، امر به معروف و نهی از منکر از مهمترین و اصلی ترین عوامل حفظ و حراست از ارزش ها و باورها در نظام اسلامی بوده به همین خاطر در احادیث و روایات ائمه معصومین(ع) بر آن تأکید فراوان شده است.

امام جمعه ورامین سپس با اشاره به ضرورت اجرای طرح تذکر لسانی در جامعه ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بارها بر انجام تذکر لسانی به وسیله آحاد مردم تأکید داشتند اما باید توجه کرد که در تذکر لسانی باید آمر به معروف و ناهی از منکر با زبان خوش با فرد خطاکار برخورد کند.

وی اضافه کرد: متأسفانه همه مردم نسبت به اجرای تذکر لسانی در جامعه اهتمام نمی ورزند زیرا اگر آحاد ملت خود را موظف به اجرای امر به معروف و نهی از منکر می کردند قطعا شاهد وجود و گسترش برخی ناهنجاری های اجتماعی در جامعه نبودیم.

این مسئول در ادامه با اشاره به وظیفه دولت در زمینه امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد: مدیران باید بدانند که امر به معروف و نهی از منکر فقط وظیفه مردم نیست بلکه دستگاه های مختلف دولتی بویژه نهادهای فرهنگی در این زمینه مسئولیت خطیر و مهمی را بر عهده دارند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین متذکر شد: باید همه مدیران و مسئولان نظام اسلامی نسبت به مسئله امر به معروف و نهی از منکر حساسیت داشته باشند و اجازه ندهند دشمن با استفاده از امکانات متعدد به اهداف پلید و شوم خود در نظام اسلامی برسد.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ورامین یادآور شد: دهه اول محرم به نام هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است و باید از این فرصت برای گسترش و بسط این دو واجب فراموش شده استفاده کرد و نهادهای فرهنگی نسبت به برگزاری برنامه های مختلف همت گمارند.

در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ورامین با انتقاد از رواج و گسترش دیش های علنی ماهواره در سطح شهرستان ورامین، مصوب شد تا نیروی انتظامی با قاطعیت دیش های ماهواره ای که در معرض دید مردم هستند را جمع آوری کند.

برخورد با قهوه خانه های سنتی از دیگر مصوبات ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ورامین بود و مقرر شد اماکن نیروی انتظامی به همراه مسئولین اصناف بر روند فعالیت قهوه خانه ها نظارت جدی داشته و همه این مراکز دارای پروانه کسب شوند.

همچنین در جلسه این ستاد با اشاره به آغاز ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، مقرر شد تا اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و برخی نهادهای مسئول، نظارت جدی بر عملکرد هیئات مختلف داشته و از رواج برخی خرافات و بدعت ها نظیر قمه زنی جلوگیری به عمل آورند.

در این جلسه مصوب شد در دهه اول محرم اجرای طرح تذکر لسانی در میادین و خیابان های اصلی شهر ورامین توسط بسیج با جدیت بیشتری دنبال شده و جمعه نهم آبان ماه نیز تظاهرات عفاف و حجاب پس از اقامه نماز جمعه در ورامین برگزار شود.

منبع:مهر

کد مطلب: 324865