توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کاشت یک هزار اصله درخت در حاشیه خیابان ولی عصر(عج) تهران
شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۱
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهر تهران گفت: یک هزار اصله درخت تا 15 دی ماه امسال در حاشیه خیابان ولی عصر(عج) کاشته می شود.
به گزارش عرش نیوز؛'علی محمد مختاری' با اشاره به اینکه بستر کاشت این تعداد درخت از چهارراه ولیعصر تا میدان ولی عصر(عج) فراهم شده، افزود: درختانی که در این مسیر کاشته می شوند با 10 سال سن دارای محیط بن بالا هستند.

وی با بیان اینکه آبیاری این درختان از طریق سامانه های تحت فشار و قطره ای انجام می شود، اظهار کرد: عملیات کاشت این تعداد درخت در مسیر مشخص شده از خیابان ولی عصر(عج) تا 15 دی ماه امسال به پایان می رسد.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران در خصوص هرس درختان سطح شهر نیز گفت: طرح فرم دهی و هرس درختان در مناطق مختلف شهر تهران آغاز شده و این طرح نیز تا 15 دی ماه امسال در تمامی مناطق شهرداری تهران اجرایی خواهد شد.

مختاری افزود: اجرای طرح هرس و فرم دهی درختان موجود در سطح شهر براساس دستورالعمل ابلاغی در دستور کار مناطق 22 گانه شهرداری تهران قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه درخت موجود ارزشمندی برای شهر محسوب می شود، گفت: برهمین اساس با هرگونه تخریب درختان در راستای حفظ و گسترش فضای سبز شهری، بصورت قانونی و قاطع برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بزرگترین پروژه توسعه فضای سبز در اراضی عباس آباد تهران درحال اجراست، افزود: مساحت قابل توجهی از اراضی عباس آباد طی چند ماه گذشته به فضای سبز تبدیل شده است.

مختاری با اشاره به اینکه سرانه فضای هر شهروند تهرانی 15.3 مترمربع در فضای درون شهری است، گفت: طرح نهضت درختکاری در مناطق 22 گانه شهرداری تهران نیز دستور کار قرار گرفته است.

مختاری با بیان اینکه بستر سازی برای کاشت گونه های مختلف درختان در مناطق مختلف آغاز شده، بیان داشت: از گونه های بومی و درختان مقاوم که نیاز به آب کمتری داشته باشند در مناطق مختلف شهر تهران استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه چمن کاری از دستور کار شهرداری تهران خارج شده، افزود: با توجه به هزینه بالا و نیاز به آبیاری زیاد، موضوع کاشت چمن در سطح شهر تهران منتفی شده است.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهر تهران همچنین با اشاره به اینکه نهضت درختکاری از ابتدای دی ماه امسال به مدت دو ماه در شهر تهران اجرا می شود، گفت: احداث بیش از 100 مخزن ذخیره آب در سال جاری برای ذخیره آب های جاری از دیگر اقدامات انجام شده برای توسعه فضای سبز شهر تهران است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 345060