توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
توزیع فرآورده‌های غیراستاندارد در لرستان متوقف شود
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۷
مدیرکل استاندارد لرستان گفت: ۲ فراورده غیراستاندارد در سطح لرستان وجود دارد که کارخانه تولیدکننده آن باید اقدام به جمع‌آوری اجناس کنند.

به گزارش عرش نیوز؛مرضیه قنبریان با اشاره به این فراورده‌های نامرغوب اظهار داشت: یکی فرآورده سیم‌های قابل‌انعطاف و دیگری کنسرو است که از لحاظ استاندارد دچار مشکل هستند که باید سریع‌تر توزیع محصولات آن‌ها متوقف شود.

وی افزود: این دو فرآورده که از طرف سازمان استاندارد استان‌های هم‌جوار معرفی شدند، با توجه به امتیازات تعیین‌شده در نظام استاندارد در سطح مناسبی نیستند یعنی باید مواد عرضه‌شده در بازار را جمع‌آوری کنند.

قنبریان از استمرار طرح طاها خبر داد و بیان کرد: طرح کنترل بازار یا همان طرح طاها مخفف طرح اجرایی هماهنگ استاندارد است که از ابتدای امسال در سراسر کشور برگزارشده است.

مدیرکل استاندارد لرستان عنوان کرد: هفتمین دوره این طرح از ابتدای هفته گذشته آغاز شده است و پس از جمع‌آوری نمونه‌های مشکوک و آزمودن آن‌ها نتایج اعلام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح بازرسان با بازدید از مراکز صنفی سطح استان موادی که فاقد استاندارد و یا مشکوک هستند را آزمودن کرده و در صورت داشتن مشکل استاندارد در سه سطح جزئی، عمده و بحرانی گروه‌بندی می‌شوند.

قنبریان تصریح کرد: نمونه‌های متخلف و دارای مشکل را با توجه به درجه تخلف به کارخانه مربوطه اعلام کرده و پیگیری می‌شود و درصورتی‌که متعلق به شهر یا استان دیگر باشد به سازمان استاندارد آن استان اطلاع داده می‌شود.

‌مدیرکل استاندارد استان گفت: برای رسیدن به استاندارد مطلوب خود مردم باید مطالبه گر آن باشند و به علامت استاندارد درج‌شده روی کالاها توجه کنند در این صورت مردم خود به‌عنوان یک کارشناس استاندارد می‌توانند عمل کنند و با استفاده نکردن مواد نامرغوب سبب پیشرفت جامعه و سلامت آن باشند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 336763