توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نصیری اعلام کرد:
آمادگی جهاد دانشگاهی اردبیل برای تولید فن آوری های نوین دفاعی
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۱۶
اردبیل- رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل گفت: این نهاد آموزشی آمادگی لازم برای تولید و دست یابی به فن آوری های نوین دفاعی و نظامی را دارا است.
به گزارش عرش نیوز: رامز نصیری بعد از ظهر شنبه در نشست مشترک با فرمانده مرزبانی استان اردبیل تصریح کرد: با مساعدت و همكاری فرماندهی مرزبانی استان انجام طرح‌های پژوهشی و تهيه طرح هادی روستاهای مرزی با دقت و سرعت بيشتری انجام می شود.

وی امنيت حاكم بر مناطق مرزی استان را مرهون خدمات صادقانه پرسنل فرماندهی مرزبانی استان دانست و با تاکید بر توسعه همکاری با اين فرماندهی اضافه کرد: معاونت آموزشی جهاددانشگاهی آماده ارائه آموزش‌های كوتاه‌مدت و تخصصی مورد نياز نیروهای مسلح استان است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان با اشاره به فعاليت‌های جهاددانشگاهی در زمينه دفاعی و نظامی افزود: اين نهاد انقلابی براي تلاش در جهت دستيابی به فناوری های روز مورد نياز برای حراست از مرزهای استان با هم‌فكری و مشاركت فرماندهی مرزبانی آمادگی دارد.

نصیری با اذعان به فعالیت مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی ادامه داد: با توجه به حضور سربازان فرماندهی در نقطه صفر مرزی جهاددانشگاهی می‌تواند از طريق مركز مشاوره اين واحد، مشاوره‌های روان‌شناسی لازم را در اختيار آن‌ها قرار دهد.

وی به آمادگی در برگزاری دوره‌های توانمندسازی برای اشتغال سربازان بعد از اتمام دوره خدمت سربازی تاکید کرد و افزود: جهاد دانشگاهی آماده برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز نهادهای اجرایی مختلف است.

در پايان اين جلسه در راستای سیاست استفاده بهینه از امکانات، استعداد و توانایی‌های علمی، آموزشی و پژوهشی و نیل به پروژه های اجرایی دانش‌بنیان، به منظور توسعه‌ی همکاری علمی فرهنگی و با توجه به نقش تحقیقاتی و فرهنگ‌سازی جهاددانشگاهی، تفاهم‌نامه همكاری بین جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل و فرماندهی مرزبانی استان اردبیل منعقد و مبادله شد.

استفاده از توانایی‌های علمی و توسعه همکاری‌های فرهنگی آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی به منظور برطرف نمودن نیازهای متقابل، بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانایی‌های بالقوه طرفین در راستای افزایش خدمات علمی، فرهنگی، پژوهشی، آموزشی و اطلاع‌رسانی، انجام پروژه‌های پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و فناوری در چارچوب اولويت‌ها و برنامه‌ها، برگزاری نشست‌های علمی، كارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی، علمی و پژوهشی و فرهنگی، كنگره‌های علمی- تخصصی مورد نیاز طرفین و بهره‌مندی طرفین از امکانات رفاهی یکدیگر از اهداف اين تفاهم‌نامه است.

منبع: مهر
کد مطلب: 356266