توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار تکاب:
سالانه ۳ تن طلا در کارخانه زره‌شوران تکاب تولید می‌شود
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۷
فرماندار تکاب گفت: کارخانه طلای زره شوران تکاب هم‌اکنون در شرف افتتاح و مرحله بهره‌برداری بوده و ظرفیت تولید آن ۳ تن طلا در سال است.
به گزارش عرش نیوز، مهدی قهرمانی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: علت اصلی فقدان بهره‌مندی مردم تکاب از مزایای فعالیت‌های معدنی، قرار نگرفتن این فعالیت ها در چرخه اقتصادی و توسعه شهرستان به علت سوء مدیریت و نیز بهره‌برداری های کلیشه‌ای و بخشی در سال‌های اخیر بوده است.

فرماندار تکاب با اشاره به اینکه سهم بخش معدن در ارزش افزوده بخش‌های اقتصادی ناچیز است گفت: علت این امر نیز قرار نگرفتن معادن در چرخه تولید و توسعه شهرستان است که خوشبختانه در دو سال اخیر برنامه‌های مدونی در این زمینه فراهم شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۹ معدن در شهرستان تکاب وجود دارد، تصریح کرد: از این تعداد ۳۴ معدن فعال بوده و ۱۵ معدن غیرفعال است که با احتساب معادن طلای"آغدره" و "زره شوران" تعداد معادن فعال به ۳۶ معدن می‌رسد و عمده‌ترین این معادن شامل سنگ‌های معدنی از جمله انواع تراورتن، سیلور، گرانیت، پلی متال و انواع فلزات است.

۳ هزار نفر در معادن تکاب فعالیت می‌کنند

قهرمانی به تعداد شاغلان بخش معدن تکاب اشاره کرد و افزود: با احتساب معادن بزرگ طلای آغدره و زره‌شوران و سایر معادن سنگ، تعداد ۳۰۰۰ نفر در این معادن مشغول به کار هستند.

فرماندار تکاب با بیان زمان افتتاح و ظرفیت تولید سالانه کارخانه طلای زره‌شوران این شهرستان بیان کرد: کارخانه طلای زره‌شوران هم‌اکنون در شرف افتتاح و بهره‌برداری است که در آینده ای بسیار نزدیک با حضور یکی از مقامات عالی کشور افتتاح شده و ظرفیت تولید اولیه آن سالیانه ۳ تن طلا در سال است.

وی با اشاره به مشکلات سرمایه‌گذاری در بخش معدن در تکاب گفت: این مشکلات به دو بخش فنی و اجتماعی تقسیم می‌شود که از جمله آنها تاخیر و سخت‌گیری در صدور مجوز و عدم تعریف و جانمایی چشم‌انداز صنعتی در وضعیت موجود است.

فرماندار تکاب تصریح کرد: متاسفانه هم اینک صادرات مواد معدنی در این شهرستان قالب خام‌فروشی داشته و به منظور فرآوری به سایر استان‌ها و مناطق دیگر حمل می‌شود که در این رابطه پیگیری و احداث واحدهای فرآوری بومی در دست اقدام است.
کد مطلب: 326160
 
 
 


پربازدیدترین