توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
خیران در ساخت اماکن ورزشی کرمان فعال‌ شوند
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۱
مدیرکل ورزش و جوانان کرمان با بیان اینکه امروز در استان دیگر نیازی به مدرسه سازی نیست و جوانان نیاز به ساخت سالن برای ورزش دارند، گفت: خیران باید در ساخت اماکن ورزشی در کرمان فعال‌تر شوند.
به گزارش عرش نیوز؛محمود محمودی‌نیا شامگاه یکشنبه در آیین تجلیل از باشگاه‌ها و خیران برتر ورزشی‌ساز که در سالن اجتماعات بهزیستی کرمان برگزار شد، اظهار کرد: خیران ورزشی‌ساز سهم بزرگی در ارتقای سلامت جامعه دارند.

وی بیان کرد: ورزش و تحرک لازمه پویایی و نشاط جامعه است و از این مسیر نیز می‌توان به ارتقای سلامت جامعه کمک کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان افزود: نمی‌توان سهم تاثیرگذار خیران و باشگاه‌های ورزشی را در جذب مردم به ویژه نسل جوان به اماکن ورزشی نادیده گرفت.

محمودی‌نیا با اشاره به خطر تزانزیت مواد مخدر از استان کرمان، گفت: جوانان این استان در معرض خطر جدی به نام اعتیاد قرار دارند و روی آوردن به ورزش تنها راه نجات جامعه جوان است.

وی تصریح کرد: آسیب‌های اجتماعی ناشی از در دسترس بودن مواد مخدر به سبب حضور جوانان در اماکن ورزشی کاهش می‌یابد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان خیران ورزشی‌ساز را برکت جامعه ورزش دانست و اظهار کرد: باید از خیران ورزشی‌ساز همواره قدردانی کرد، زیرا این افراد جایگاه ویژه‌ای در توسعه ورزش و نشاط به جامعه دارند.

محمودی‌نیا بیان کرد: اگر حضور خیران ورزشی‌ساز و تلاش آنان برای ساخت مکان‌ها و سالن‌های ورزشی در قسمت‌های مختلف استان نبود، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی ناشی از مواد مخدر نیز تاثیر نداشت.

وی  افزود: ورزش، سلامت جسمی و روانی جوان را تامین و نشاط و سرزندگی را ارتقاء می‌دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با بیان اینکه جوانانی که در محیط‌های ورزشی رشد می‌یابند ایمان راسخ‌تری دارند، اظهار کرد: نیاز کنونی جامعه‌ انسانی، سلامت جسم  در کنار سلامت روح و روان است و در کشور ما به ویژه در استان کرمان این نیاز به خوبی دیده می‌شود.

محمودی‌نیا تاکید کرد: دولت به تنهایی نمی‌تواند جوابگوی مطالبات جوانان در زمینه ساخت سالن و یا مکان‌های مختلف ورزشی باشد.

مدیرکل ورزش وجوانان کرمان تصریح کرد: اهدای مدال طلای مسابقات پاراآسیایی توسط پیمان نصیری به سردار سلیمانی کاری بسیار ارزشمند است.

محمودی‌نیا گفت: سردار سلیمانی از افتخارات استان کرمان و جامعه ایران است.

وی خاطرنشان کرد: مایه افتخار است که یک کرمانی مدال طلای جهانی را کسب کرده و در حرکت ورزشی بسیار جالب آن را به سردار سلیمانی تقدیم کرده است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 322100