توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان مدارس غیر دولتی :
شرایط رفاهی معلمان درعسلویه نیازمند تغییرات اساسی است
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۵
رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به حضور سازنده معلمان در کلاسهای درس شهرستان عسلویه با وجود شرایط سخت، شرایط رفاهی در این شهرستان نیازمند تغییرات اساسی است.
به گزارش عرش نیوز؛مرضیه گرد روز یکشنبه در سفر به شهرستان عسلویه استان بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: سفر به شهرستان عسلویه بنا به تاکید وزیر آموزش و پرورش و در پاسخ به درخواست مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با هدف بررسی و حل مشکلات آموزش و پرورش و فرهنگیان شاغل دراین شهرستان صورت گرفت.

گرد اضافه کرد: با توافق به عمل آمده منطقه ویژه پارس جنوبی محل اسکان فرهنگیان غیر بومی شاغل درشهرستان عسلویه را تامین می کند.

وی اظهارکرد: هنرستان های فنی و حرفه ای نیز برای تجهیز دراختیار منطقه ویژه پارس جنوبی قرار می گیرند.

رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: چند مجموعه آموزشی شهرستان عسلویه در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد و همه هزینه های جاری نیز به عهده بخش خصوصی خواهد بود.

گرد بیان کرد: در اجرای تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش با دبیرخانه سازمان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور مصوب شد این سازمان علاوه بر کمک 50 میلیارد ریالی سفر مقام معظم رهبری به عسلویه، مبلغ مورد تعهد سازمان متبوع را به وزیر آموزش و پرورش اعلام کند و وزارت آموزش و پرورش نیز معادل آن به نوسازی و تجهیز مدارس شهرستان عسلویه تخصیص خواهد داد.

مدیرکل فرهنگی و آموزشی مناطق آزاد کشورگفت: مصوبات جلسه امروز در 14 بند مورد توافق قرار گرفت و منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی برای مشکلات آموزش و پرورش عسلویه اهتمام لازم خواهد داشت.

نصرت الله شادنوش با اشاره با جایگاه پژوهش و نوآوری افزود: بجد تاسیس پژوهش سراهای دانش آموزی را در عسلویه پیگیری می کنیم.

وی ادامه داد: منطقه ویژه پارس جنوبی موظف شد در زمینه مراجعه فرهنگیان شاغل در شهرستان عسلویه به مراکز درمانی کمک لازم انجام دهد.

قائم مقام سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: 63 مدرسه وشش هنرستان شهرستان عسلویه، مورد توجه و حمایت این سازمان خواهد بود و مطابق با مصوبات اقدامات لازم به عمل می آید.

سید محی الدین جعفری افزود: بزودی مدرسه استثنایی در مرکز شهرستان عسلویه بوشهر راه اندازی می شود.

شهرستان عسلویه در جنوب استان بوشهر محل اجرای طرح های عظیم توسعه میدان گازی پارس جنوبی است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 347608