توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بیمه کشاورزی بهترین فرصت جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی است
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۱
مدیر صندوق بیمه کشاورزی گیلان گفت: بیمه کشاورزی بهترین فرصت جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی و افزایش تولید است.
به گزارش عرش نیوز؛کاظم صفار حمیدی پیش از ظهر شنبه در نشست با کارشناسان بیمه کشاورزی استان افزود: بیمه کشاورزی راهکاری مهم برای کاهش دغدغه های کشاورزان است.

وی همچنین با بیان اینکه صندوق بیمه کشاورزی از سال 1368  فعالیت خود را در استان گیلان آغاز کرده است، اظهارداشت: این چتر حمایتی مایه آسودگی خیال کشاورزان به کشت و تولید انواع محصولات زراعی، باغی، دامی، شیلاتی  و غیره است.

مدیر صندوق بیمه کشاورزی گیلان با بیان اینکه هم اکنون افزون بر 26 محصول (دام، طیور، آبزیان، محصولات زراعی و باغی) زیر پوشش بیمه کشاورزی هستند، گفت:  عمده بیمه گذاران در استان شالیکاران هستند که جمعیت آنان افزون بر 100 هزار نفر است.

وی در ادامه از فعالیت 32 دفتر بیمه ای در سطح استان خبر داد و افزود: در حال حاضر  افزون بر 317 هزار بهره بردار کشاورزی در گیلان فعال هستند که باید بیمه محصولات خود را جدی بگیرند.

صفار حمیدی با یادآوری اینکه گیلان یک استان حادثه خیزی است، اظهارداشت:  سرما، گرما، خشکسالی، آفات، بیماری ها و غیره از جمله عوامل خسارت زا در بخش کشاورزی هستند.

وی همچنین در توضیح این نکته که " دیرکرد در پرداخت خسارات بیمه گذاران یکی از مشکلات اصلی است و این تاخیر باعث شده خیلی از کشاورزان دیگری رغبتی برای بیمه کردن محصولات خود نداشته باشند" . افزود: پرداخت خسارت ها در زمان بندی خاصی صورت می گیرد.

مدیر صندوق بیمه کشاورزی گیلان تعداد بیمه گذاران طی سال گذشته  در استان را  123 هزار  نفر  اعلام کرد و یادآورشد: بیمه کشاورزی بهترین فرصت جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی است.

منبع:مهر

کد مطلب: 327501