توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
قائم مقام وزیر تعاون:تعاونی ها توانایی رفع بحران اقتصادی کشور را دارند
چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۲
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : بخش تعاونی ظرفیت و توانایی برطرف کردن خلا و یا بحران اقتصادی کشور را دارد.
به گزارش عرش نیوز:
ابوالحسن فیروزآبادی در آیین جشنواره تعاونی های برتر استان تهران در فرهنگسرای اندیشه افزود: بخش تعاون در سختی ها و بحران های گذشته به کمک و یاری دولت آمده است و این روند همچنان ادامه دارد.

وی بر لزوم توسعه تعاونی های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: شرکت های دانش بنیان می توانند زمینه نقش آفرینی تعاونی ها را در اقتصاد بین الملل و توسعه صادرات را فراهم کنند.

فیروزآبادی اظهار امیدواری کرد که در آینده شاهد توسعه اقتصاد تعاونی در کشور باشیم و این بخش بجای فعالیت در بخشی از زمینه های اقتصادی در حوزه های دانش بنیان فعالیت جدی تری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت های نهادی مناسبی در این حوزه شکل گرفته است، اظهار کرد: هرچند تعاونی ها هنوز مشکلات فراوانی دارند اما اقدامات مناسبی در این زمینه انجام گرفته است.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد تعاونی های فعال در کشور را ۱۱۰ هزار واحد اعلام کرد و گفت: بخش عظیمی از مردم در حوزه های مختلف این بخش فعالیت دارند.

وی به نقش تعاونی ها در سازندگی و برطرف شدن مشکلات کشور اشاره کرد و گفت: تعاونی ها قدرت بزرگ اجتماعی هستند که باید از آنها بهره های لازم را برد.

فیروزآبادی با اشاره به اینکه سهم تعاونی ها تا پایان برنامه پنجم باید به ۲۵ درصد اقتصاد برسد، اظهار کرد: در حال حاضر سهم تعاونی ها ۶ درصد اقتصاد کشور است که هرچند این عدد ما را راضی نمی کند اما عدد قابل توجهی است.

وی از افزایش سرمایه بانک های تخصصی و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون خبر داد و گفت: در دولت تدبیر و امید تلاش می کنیم این موضوع در آینده نزدیک محقق شود.

قائم مقام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه دولت در این بخش فقط تسهیل کننده و کمک رسان است، بیان کرد: دخالت دولت در بخش تعاونی باید به حداقل ممکنه برسد.

وی با اشاره به حضور فعال تعاونی ها در بخشی های اقتصادی، افزود: تعاونی ها در برخی از حوزه های اقتصادی همچون ماهیگیری، حمل و نقل و قالیبافی موفق تر از بخش های دیگر عمل کردند.
منبع:ایرنا
کد مطلب: 307701
 
 


پربازدیدترین