توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
در جلسه شورای مسکن لرستان مقرر شد
متقاضیان مسکن مهر در لرستان نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند
پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۴
در جلسه شورای مسکن لرستان مقرر شد متقاضیان مسکن مهر در لرستان نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند.
 
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، چهارشنبه شب جلسه شورای مسکن لرستان با حضور معاون امور عمرانی استاندار لرستان و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان برگزار شد.

 
جلسه مسکن مهر لرستان پیرامون مشکلات مسکن مهر شهرستان‌های خرم‌آباد و الشتر برگزار شد.

 
مهدی اکبریان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: 80 درصد از انشعاب‌ها در مسکن مهر شهرستان الشتر نصب شده و حداکثر تا یک هفته آینده نصب تمام انشعاب‌ها به اتمام می‌رسد. شرکت آبفا نسبت به وصل انشعاب‌ها در 448 واحد آماده تحویل اقدام می‌کند و نتیجه را در جلسه بعدی شورای مسکن استان اعلام می‌کند.

 
در ادامه علی خدانیا معاون شرکت برق لرستان گفت: تمام شبکه مورد نیاز مسکن مهر الشتر را با انتصاب 9 ترانسفورماتور احداث کرده‌ایم، 90 درصد انشعاب‌ها وصل شده‌ و در برخی موارد مشکل تکمیل پرونده و عدم تسویه حساب مالکین را داشته‌ایم که این مبلغ حدود 20 میلیون تومان است و در صورت تامین این اعتبار ظرف 10 روز آینده نصب انشعاب‌ها تکمیل می‌شود.

 
در ادامه حبیب‌الله خجسته‌پور فرماندار خرم‌‎آباد گفت: مدیران عامل شرکت‌های مسکن‌ساز موظف هستند، گزارش عملکرد روزانه خود را از طریق فکس به فرمانداری ارسال کنند. همچنین از طریق پیامک دعوت از متقاضیان به عمل آمده است.

 
در ادامه معاون راه و شهرسازی لرستان بیان داشت: در فاز سه مسکن مهر خرم‌آباد مشکلاتی وجود دارد، از قبیل تعداد پارکینگ مورد نیاز که طبق قانون به ازای هر واحد با متراژی کمتر از 100 متر، نیم پارکینگ باید احداث شود که هر بلوک مسکن دارای 20 واحد مسکونی و نیازمند 10 واحد پارکینگ است.

 
محمد پیامنی ادامه داد: طبق نقشه اولیه برای ساخت مسکن مهر 16 پارکینگ باید ایجاد می‌شد، اما به علت مطلوب نبودن ورودی نقشه، بحث خروجی پارکینگ‌ها با مشکل مواجه می‌شد، به همین علت تعداد پارکینگ‌ها به 14 عدد کاهش یافت، حال آنکه به علت مغایرت تعداد پارکینگ ساخته شده با تعداد پارکینگ درج شده در پروانه، موظف شده‌ایم جریمه نقدی پرداخت کنیم که این مسئله معقول نیست.

 
پیامنی عنوان داشت: مشکل دوم که در ساخت مسکن مهر با آن مواجه هستیم، مربوط به ساماندهی و تهیه آسانسور است. در مجموع چهارشرکت فعال در زمینه ساخت آسانسور در استان وجود دارد که توان پوشش و برآوردن نیاز استان را ندارند، به همین علت روند تهیه آسانسور سه ماه به طول می‌انجامد.

 
این مسئول گفت: در شهرهایی که جمعیتی کمتر از 25 هزار نفر دارند، 95 درصد از پروژه‌ها تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیده است.

 
وی عنوان داشت: تعداد کل مسکن مهر شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت استان 3800 واحد است که 3600 واحد آن به بهره‌برداری رسیده است و 200 واحد باقیمانده مشکلاتی دارد که به دنبال رفع آنها هستیم.

 
در ادامه مدیرکل راه و شهرسازی لرستان بیان داشت: پروژه مسکن مهر در خرم‌آباد 98 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. در منطقه دره‌گرم از 860 واحد در حال ساخت، 500 واحد آماده بهره‌برداری است و در این جلسه تصمیمی اتخاذ شد که شرکت‌های خدمات‌‌رسانی از قبیل آب و فاضلاب، برق و گاز ظرف حداکثر دو هفته نسبت به تکمیل شبکه و نصب انشعاب اقدام کنند و پیمانکاران آماده‌سازی موظف هستند تا پایان شهریور ماه سال جاری جهت اجرای آماده‌سازی اقدام کنند و این تعداد واحدها در هفته دولت تحویل داده می‌شود.

 
شهرام ملکی ادامه داد: در فاز اول سه هزار واحد در حال ساخت داریم که در 2 هزار و 892 واحد در مرحله اجرای فنداسیون، 2 هزارو 657 واحد اجرای اسکلت، یک هزار و 507 واحد اجرای سفت‌کاری انجام گرفته است و 470 واحد به اتمام رسیده است.

 
وی افزود: قرار شد برای بهره‌برداری از 470 واحد تکمیل شده، دستگاه‌های خدمات‌رسان شامل آب و فاضلاب، برق و گاز حداکثر تا 20 مرداد ماه نسبت به اجرای شبکه‌ها و نصب انشعاب‌ها اقدام کنند.

 
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان عنوان کرد: پروژه فاز دو شامل 1986 واحد است که قرار شد این تعداد واحد به تدریج تا پایان سال جاری براساس برنامه زمان‌بندی شده، تعداد واحدهای قابل بهره‌برداری شناسایی شوند و در جلسات بعدی شورای مسکن مورد بررسی قرار گیرند.

 
وی اظهار داشت: متقاضیان موظفند ظرف مدت 10 روز نسبت به چگونگی پرداخت سهم آورده خود اقدام کنند که البته می‌توان به متقاضیان تا زمان تحویل یعنی بهمن ماه سال جاری مهلت پرداخت داد.

 
در ادامه معاون عمرانی استاندار لرستان ابراز داشت: چنانچه متقاضی برای پرداخت سهم آورده خود اقدام نکند، فرد جدیدی که واجد شرایط دریافت مسکن باشد، جایگزین می‌شود. در این خصوص تا هفته آینده 100 نفر برای دریافت مسکن خود تعیین تکلیف می‌کنند.

 
مجید کیانپور افزود: عملیات احداث 43 هزار واحد مسکن مهر در استان لرستان آغاز شده که 27 هزار واحد آن به بهره‌برداری رسیده و به مالکین تحویل داده شده و سه هزار واحد نیز آماده تحویل است.

 
وی ادامه داد: تمام اعضای شورای مسکن موظفند به عنوان هیئت مدیره تلاش کنند تا 13 هزار واحد باقیمانده هر چه سریع‌تر آماده بهره‌برداری شود تا بدین‌ترتیب بتوانیم به معیشت و وضعیت اجاره‌بهای مردم کمک کنیم، اجر خانه‌دار شدن یک خانواده قابل توصیف نیست.

 
معاون عمرانی استاندار لرستان بیان داشت: بحث مسکن مهر یکی از اولویت‌های اساسی دولت است و از تامین اجتماعی، امور مالیاتی، بانک‌ها و دستگاه‌های خدماتی که وابسته‌های ما هستند، انتظار داریم در جهت تامین آسایش عمومی و ایجاد رفاه در جامعه کمک کنند.

 
وی ادامه داد: تلاش کنید مشکلات مسکن مهر حل شود که بعد از به اتمام رسیدن ساخت مسکن مهر، پروژه مسکن اجتماعی با برنامه‌ریزی منسجم و منظم آغاز می‌شود.
کد مطلب: 284301