توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار آذربایجان‌شرقی:
طرح "تبریز پایتخت کتاب ایران" اجرا می‌شود
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۸
استاندار آذربایجان شرقی اجرای طرح "تبریز پایتخت کتاب ایران" را حرکتی ارزشمند عنوان کرد و گفت: این طرح زمینه‌ی ارتقای فرهنگ مطالعه را در جامعه فراهم می آورد.
به گزارش عرش نیوز؛"اسماعیل جبارزاده" ظهر امروز در جلسه‌شورای فرهنگ عمومی آذربایجان‌شرقی که با محوریت بررسی طرح تبریز پایتخت کتاب ایران، برگزار شد، اظهار داشت:‌ کتاب به عنوان رسانه ای گرم با ایجاد ارتباط دوسویه می‌تواند روابط فرهنگی جوامع بشری را تقویت کند.

وی افزود: پیشرفت‌های عظیم تکنولوژی و صنعت هرگز باعث کمرنگ شدن نقش عنصر رشدآفرین کتاب نشده است.

جبارزاده بررسی مسائل مرتبط با تولید،‌ توزیع و نشر کتاب و ایجاد زمینه های لازم و بازنگری نسبت به جایگاه و شرایط پدیدآورندگان کتاب را از رسالت‌های متولیان حوزه‌ی فرهنگ و نهادهای مرتبط با چاپ و نشر کتاب عنوان کرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت:  دولت تدبیر و امید به مثابه تمامی عرصه‌ها در ساحت فرهنگ نیز اقدامات ارزشمندی انجام داده و در این راستا  مدیران اجرایی استان نیازمند شیوه کار فرهنگی نوین برای نقش‌آفرینی بهتر در عرصه های فرهنگی علی‌الخصوص حوزه‌ِ ترویج کتاب و کتابخوانی هستند.

جبارزاده با ابراز خرسندی به خاطر تلاش در ارتقای هر چه بیشتر شاخص‌های فرهنگی استان، افزود: موضوع تبریز پایتخت کتاب ایران و معرفی این شهر به یونسکو فعالیت فرهنگی مناسبی برای تبریز است، اما در هر صورت این اقدامات باید استمرار یافته و موجب تعالی بیشتر فرهنگی تبریز شود .

وی اجرای طرح "تبریز پایتخت کتاب ایران" را حرکتی ارزشمند عنوان کرد و گفت: این طرح زمینه‌ی ارتقای فرهنگ مطالعه را در جامعه فراهم می آورد.

در این نشست مقرر شد ستادی با عضویت اداره‌ی کل فرهنگ و رشاد اسلامی استان، نهاد کتابخانه‌های عمومی،‌شهرداری تبریز، سازمان اسناد ملی شمالغرب کشور، معاونت فرهنگی سپاه عاشورا، امور بانوان استانداری، صدا و سیمای استان، حوزه‌ِ علمیه و کانونهای فرهنگی هنری مساجد، جهت بررسی و اجرای طرح تبریز پایتخت کتاب ایران تشکیل شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 355104