توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل آبفای کشور:
بارندگی‌ها در کشور ۲۲ درصد کاهش یافت
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۲
مدیرعامل آبفای کشور گفت: در زمستان امسال شاهد کاهش ۲۲ درصدی بارندگی‌ها در کشور هستیم.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، حمیدرضا جانباز در بازدید از پروژه‌های آبرسانی بجستان اظهار داشت: در کشور به لحاظ منابع آبی تأمین کننده آب شرب، در وضعیت مناسبی قرار نداریم.

وی افزود: در زمستان امسال شاهد کاهش ۲۲ درصدی بارش‌ها در کشور نسبت به سال گذشته بودیم به طوری که از هم اکنون نگران تأمین آب شرب شهرها و روستاها در تابستان سال آینده هستیم.

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور ادامه داد: با توجه به وضعیت آبی کشور، ما باید زیستن در شرایط کم آبی را فرا بگیریم.

نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی، از خدمات و تلاش‌های مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی در راستای تأمین آب شرب سالم و بهداشتی برای مردم روستاهای بجستان قدردانی کرد.

محمد رجائی در ادامه خواستار توجه بیش از پیش به روستاهایی که باتانکر سیار آبرسانی می‌شوند شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی نیز با ارائه گزارشی از وضعیت آب شرب روستایی استان، گفت: در حال حاضر از جمعیت ۱۶ هزار نفری روستایی بجستان، حدود ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارند.

محمد دانشگر ادامه داد: امسال ۶ پروژه آبرسانی روستایی در شهرستان بجستان در حال اجرا است که با بهره برداری از آنها، شاخص برخورداری آب شرب روستایی این شهرستان به بیش از ۸۰ درصد می رسد.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 355500