توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار خراسان رضوی:
۷۵ میلیارد ریال به حوزه پژوهش خراسان رضوی اختصاص یافت‌
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۳
استاندار خراسان رضوی گفت: سال گذشته ۷۵ میلیارد ریال به حوزه پژوهش خراسان رضوی اختصاص یافت.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی خراسان رضوی اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی باید با حمایت بیشتر از طرح‌های تحقیقاتی و پرداخت تسهیلات، زمینه تبدیل این طرح‌ها به پروژه‌های عملیاتی و سود آور را فراهم کند.

وی زمان برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی خراسان رضوی را کم دانست و گفت: باید با افزایش زمان برپایی این نمایشگاه و اطلاع رسانی بیشتر، زمینه بازدید از مراکز علمی، تحقیقاتی و دانشگاهی فراهم شود و از ایده‌های محققان و دست اندرکاران آنها برای برپایی هر چه بهتر این نمایشگاه و بخش پژوهش بهره گرفته شود.

رشیدیان با اشاره به شور و نشاط حاکم بر نماشگاه دستاوردهای پژوهشی خراسان رضوی گفت: این نمایشگاه توانمندی‌ها و اقدامات و طرح‌های پژوهشی در زمینه‌های گوناگون از جمله آب، برق، نان و صنعت در کنار هم گرد آورده است.

استاندار خراسان رضوی گفت: ارائه پژوهش‌های نوین و طرح‌های مبتکرانه دانش آموزان دبستانی در کنار سایر مقاطع تحصیلی و دانشگاهی در این نماشگاه و ورود این قشر به فعالیت‌های پژوهشی ارزشمند و سبب مسرت است.

رشیدیان تصریح کرد: پژوهشگران دبستانی در این مقطع سنی با ضریب هوشی خوب می توانند در مسیر توسعه و پیشرفت خراسان رضوی و کشور نقش آفرین باشند.

رشیدیان گفت: استانداری خراسان رضوی با اختصاص اعتبارات مناسب از فعالیت‌های پژوهشی حمایت می‌کند و سال گذشته نیز ۷۵ میلیارد ریال به این مهم تخصیص یافت.

محمد عباسپور، مدیر کل دفتر آموزش و پژوهش استانداری خراسان رضوی نیز گفت: امسال ۲۵۰ میلیارد ریال برای انجام فعالیت‌ها و طرح‌های پژوهشی چهار دانشگاه بزرگ این استان در نظر گرفته شده که این نشانگر افزایش توجه دولت به این بخش است.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 356004