توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه اردبیل:
القاعده و داعش نتیجه تفسیرهای انحرافی از دین اسلام هستند
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۹
نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل با اشاره به نتیجه نامناسب برداشت های انحرافی از دین اسلام، گفت: القاعده و داعش نتیجه تفسیرهای انحرافی از دین هستند و با کج اندیشی صورت گرفته توسط برخی افراد، به وجود آمده اند.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله سید 'حسن عاملی' شنبه شب در آیینی که به مناسبت اربعین حسینی در مسجد جامع میاندوآب برگزار شد، وحشتناکترین دوران در تاریخ دین اسلام را دوران تأویل و قرائت های مختلف از دین عنوان کرد.

وی افزود: چالش امروز دین مبین اسلام، ظهور فرقه ها با ارائه فهم های مختلف از متن قرآن است که مرجعیت دینی می تواند در جلوگیری از تحریف این متون نقش مهمی ایفا کند.

وی با اشاره به اقدامات گروه داعش و کشتن مسلمانان در کشورهای اسلامی، اظهار کرد: حوادثی که امروز در دنیا اتفاق می افتد، به خوبی نقش امامت و اهمیت مرجعیت دینی را آشکار می سازد.

وی اضافه کرد: امروز می بینیم که چگونه بر اثر برخی از کج روی ها، گروه های انحرافی همچون وهابیت و شاخه های آن نظیر طالبان، القاعده و داعش به وجود آمده اند.

نماینده ولی فقیه در اردبیل، فلسفه شهادت امام حسین (ع) را مقابله با روایتهای انحرافی از اسلام عنوان کرد و ادامه داد: انبیا و ائمه اطهار (ع) برای تبیین احکام الهی برانگیخته شده اند و امام حسین (ع) و یارانش نیز در مقابل یک برداشت و تاویل نادرست قیام کردند و شهید شدند.

آیت الله عاملی همچنین به تاثیر جهل در رشد فرقه ها و مذاهب مختلف پرداخت و افزود: مسلمانان باید با تلاش بیشتر، دانش دینی و مذهبی خود را افزایش دهند تا زمینه تفسیر های مختلف و ظهور فرقه های انحرافی فراهم نشود.

در این آیین، در رثای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفای آن حضرت، نوحه سرایی شد و حاضران نیز اشک ماتم ریختند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 342216