توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه اردبیل:
روش‌های نوین آموزشی در مدارس اردبیل بکارگیری شود
پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۳
امام جمعه اردبیل گفت: برای احیای مفاهیم و ارزش‌ها در جامعه تنها گفتن و نوشتن کارساز نبوده و روش‌های مختلف و نوین آموزشی باید در مدارس اردبیل بکارگیری شود.
به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله سیدحسن عاملی صبح امروز در نشست با اعضای ستاد اجرایی حجاب و عفاف و گفتمان های دینی آموزش و پرورش استان با قدردانی از اعضای ستاد به خاطر برپایی همایش حجاب و عفاف و دوره‌های توانمندسازی مربیان و معاونان پرورشی در سطح استان اظهار داشت: بسیاری از مشکلات جامعه ریشه در ضعف اعتقادی دارد و برای حل چنین مشکلاتی بایستی فرهنگ دینی را در جامعه ترویج دهیم.

وی با بیان اینکه در برهه زمانی خاصی قرار داریم و خانواده‌ها دوره حساسی را سپری می‌کنند، گفت: افکار و اندیشه‌های غلط در لباس حق و با جلوه‌ای زیبا وارد کانون خانواده می‌شوند و در تلاش برای حفظ ارزش‌های اصیل ووالای اسلامی و ارزشی ما هستند که در این زمینه باید خانواده‌های هوشیری کامل را داشته باشند.

عاملی غیرت و حیا را به پایگاه‌های صیانت در جامعه تعبیر کرد و افزود: کشور ما در بحث عفاف و حجاب و غیرت و حیا حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و در این حوزه با ارائه الگوهای اسلامی می‌تواند در سطح دنیا با الگوسازی مناسب و ارزشی نقشی تاثیرگذار و خطیر داشته باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش به لحاظ داشتن رسالت عظیم تعلم و تربیت دانش‌آموزان در کنار آموزش می‌تواند نقش بسزایی در ایجاد یک جامعه سالم ایفا کند چرا که آموزش و پرورش نسل آینده این مرز و بوم در گروه آموزش‌ها و ارائه الگوهای صحیح در این اداه کل است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید به نسل حاضر توجه خاصی داشته باشد، افزود: کلاس‌های درسی در مدارس اردبیل باید رصد شوند و تمامی امور تربیتی به دانش‌آموزان با حساسیت خاصی ارائه شود تا افکار آلوده به دانش‌آموزان القا نشود چرا که اگر این امر اتفاق بیفتد جبران آن بسیار سخت می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به تربیت دانش‌آموزان آرمانی گفت: برای احیای مفاهیم و ارزش‌ها در جامعه تنها گفتن و نوشتن کارساز نیست و بایستی از روش‌های مختلف آموزشی بهره گرفت تا بتوان در این راستا با موفقیت بیشتری عمل کرده و تربیتی در خور نسل آینده انقلاب اسلامی ارائه شود.

 عاملی تصریح کرد: تربیت نیروی انسانی کارآمد و دارای مهارت‌های مختلف و تخصص جزو اولویت‌های یک جامعه پویا بوده چرا که افراد کارآمد و توانمند اگر در جامعه به‌کارگیری شوند می توانند زمینه‌ساز توسعه و تعالی جامعه باشند و توجه به این حوزه سبب پیشرفت جامعه می‌شود که مسئولان این نهاد آموزشی و پرورشی باید به آن توجه داتشه باشند.

امام جمعه اردبیل با اشاره به تاثیر مربیان توانمند در کلاس‌های درسی خاطر نشان کرد: توانمندسازی نیروی انسانی باید براساس نظام تربیتی قرآن کریم صورت پذیرد و تنها از این طریق است که می‌توان جامعه‌ای آرمانی با نسلی جوان که توحید و معاد را سرلوحه زندگی خود کرده اند، داشت.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 349912