توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تقویت منابع مالی و اقتصادی لازمه تثبیت استقلال کشور است
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۲۳
اصفهان – رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تقویت منابع مالی و اقتصادی کشور را لازمه تثبیت استقلال کشور دانست و گفت: پیشرفت اقتصادی با کار و تلاش و به کارگیری تمام توان همه ملت ایجاد می‌شود.
به گزارش عرش نیوز، غلامرضا اصغری بعدازظهر امروز در گردهمایی بزرگ دانشجویان استان اصفهان که به مناسبت روز دانشجو برگزار شد با تبریک روز دانشجو با بیان اینکه در حال حاضر فضای دانشگاه‌‌ها برای فعالیت دانشجویان بسیار مناسب است، اظهار داشت: مایه خرسندی است که نظام جمهوری اسلامی ایران با وجودفشارهای غرب همچنان استوار بر پایه شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی ایستاده است.

وی با بیان اینکه آزادی می‌تواند زمینه کنار هم قرار گرفتن سلایق مختلف باشد، افزود: البته باید این سلایق با قرار گرفتن در کنار هم و با نگرش‌های مختلف با هم تعامل و همکاری داشته و تنها هدف بزرگ یعنی تعالی کشور را دنبال کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص واژه استقلال در شعار جمهوری اسلامی ایران نیز بیان داشت: استقلال برآمده از روحیه استکبار ستیزی و زیر بار سلطه جهانی نرفتن است و این در حالی است که نبود استقلال دلیل زیربار استکبار رفتن دولت شاهنشاهی و کشورهای حوزه خلیج فارس و عربستان بوده است.

وی با بیان اینکه دانشجویان در زمان شاهنشاه از پدیده برنامه‌ریزی بیگانگان برای کشور جلوگیری کرده و با شعر استکبار ستیزی و استقلال طلبی دست بیگانگان را از کشور کوتاه کردند، ادامه داد: امروز نیز دانشجویان با قدرت تمام با سلطه‌ طلبی غربی‌ها در حال مبارزه هستند.

آمریکا با پیش کشیدن انرژی هسته‌ای قصد سلطه‌گری جهانی را دارد

اصغری با بیان اینکه در حال حاضر آمریکا به عنوان استکبار جهانی با پیش کشیدن مباحثی همچون انرژی هسته‌ای و حقوق بشر سعی در ایجاد سلطه‌گری خود بر جهان دارد، افزود: امروز وظیفه دانشجویان این است که استقلال کشور را همراه با توسعه علمی کشور تشدید کنند و دست سلطه‌گران را از کشور کوتاه کنند.

وی استفاده از تمام ظرفیت‌های مالی و علمی کشور کشور برای مقابله با غرب را ضروری دانست و افزود: در این راستا برای توسعه علم همراه با استقلال باید این امر مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با طرح مثال‌هایی از روند شکل‌گیری قدرت‌ها در جهان بیان داشت: در حال حاضر آمریکا از چین واهمه دارد و دلیل این امر نیز افزایش روز افزون توان مالی کشور چین است.

وی با تاکید بر اینکه اکنون رشد اقتصادی چین از همه کشورهای اروپایی بالاتر است، ادامه داد: در سال‌های گذشته متأسفانه رشد اقتصادی ایران منفی بود ولی خوشبختانه در سال گذشته رشد اقتصادی ایران از منفی بودن به مثبت شدن میل می‌کند.

اصغری تقویت منابع مالی و اقتصادی کشور را لازمه تثبیت استقلال کشور دانست و افزود: پیشرفت اقتصادی با کار و تلاش و به کارگیری تمام توان همه ملت ایجاد می‌شود.

حضور سلایق گوناگون در صحنه‌های اقتصادی ضروری است

وی حضور همگانی در صحنه‌های اقتصادی را ضروری دانست و افزود: برای رشد و تعالی لازم است که سرمایه‌گذاران وارد میدان شوند و نباید با انگ زدن به برخی از افراد آنها را از فعالیت بازداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حضور تمام افرادی که دارای قدرت اجرایی و علمی دارند را ضروری دانست و افزود: باید با در کنار هم قرار دادن تمام سلایق و در چهارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب نسبت به پیشرفت اقتصادی کشور برنامه‌ریزی کرد.

وی افزود: رسیدگی به فقرا از جمله مسائلی است که برای دانشجویان مهم است و دغدغه عدالت طلبی آنها موجب شده تا مسئولان را از فراموش کردن اقشار ضعیف جامعه بازدارند.

اصغری با تاکید بر اینکه دانشجویان باید مشعل حمایت از فقرا را همیشه روشن نگهدارند، افزود: مبارزه با فقر و توجه به اقشار آسیب پذیر در وزارت بهداشت و درمان دولت جدید مورد توجه قرار گرفت و با طرح تحول نظام سلامت به این قشر توجه شد.

وی با تاکید بر اینکه با قرار گرفتن سلایق مختلف در کشور کسی نباید از اظهار نظر بترسد، ادامه داد: همه باید توجه داشته باشیم که در رأس نظام جمهوری اسلامی ایران، ولایت فقیه قرار دارد و جمهوریت آن با دست به دست شدن دولت‌های گوناگون که هر یک سلایق گوناگون دارند نیز اثبات شده است.
منبع: مهر
کد مطلب: 339814