توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس صنعت و معدن اردبیل:
۳۰۰ میلیارد تومان گردش مالی در بخش معدنی اردبیل ایجاد شد
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۸
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: بهره برداری از معادن استان اردبیل به شکل همه جانبه و با فرآیند صنایع مکمل، گردش مالی ۳۰۰ میلیارد تومانی را برای استان اردبیل به همراه دارد که در این زمینه به دنبال برندسازی هستیم.
به گزارش عرش نیوز؛سید حامد عاملی صبح امروز در نشست با جمعی از صنعتگران و معدن کاران اردبیل اظهار کرد: ما ظرفیت های معدنی خوبی را در استان اردبیل داریم ولی به در گذشته به صورت علمی و کارشناسی در ذخایر و توان آن ها مورد سنجش قرار نگرفته بود که سعی شد این توان سنجی انجام شد به طوری که ما در حال حاضر برنامه 5 ساله را برای بهره بردای از ظرفیت معدنی استان فراهم کردیم و در تلاشیم با بهره گیری از این ظرفیت بتوانیم برنامه ریزی ها و هدفگذاری هایمان را انجام دهیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در مورد برآیند مطالعات معدنی استان اردبیل، گفت: مطالعات نشان می دهند رگه های معادنی همچون آهن، مس، طلا، روی، سرب و کروم در این استان وجود دارد و با این باید فرایند باید به سمت توانمندی های استخراج معدن حرکت کنیم.

وی مطالعات دقیق و امکان سنجی را در این حوزه نیازمند 5 سال هدفگذرای درست اعلام کرد و افزود: بهره برداری از معادن استان می تواند تحول خوبی را در منطقه ایجاد کند علاوه و در کنار گردش مالی 300 میلیارد تومانی توسعه اشتغال مطلوب را فراهم آورد.

عاملی ضرورت بازنگری در قوانین استخراج و اکتشاف معادن و پرهیز از پراکنده عمل کردن در ای حوزه را بیان کرد و گفت: کسی کردیم در این 1 سال جلوی برداشت غیرمجاز معادن را بگیریم و اجازه ندهیم بیشتر از این بخش معدن دچار آسیب شود.

وی بیان کرد: در این زمینه تلاش می کینم تا از ظرفیت سازمان نظام مهندسی معدن استان، کارشناسان و مهندسان مجرب این سازمان استفاده کنیم تا آن ها مسئولیت کار را برعده بگیرند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با تشریح عملکرد حوزه صنعت، افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 1 هزار پراونه بهره برداری صادر شده که البته 30 درصد آن ها مربوط به دوره های قبل و طی شدن مراحل مختلف در سال های 91-92 بوده است که 413 میلیارد تومان در این حوزه سرمایه گذاری می شود.

عاملی از پیگیری اجرای 30 طرح توسعه صنعتی و اقتصادی در استان با رویکرد صنایع مادر خبرداد و گفت: با توجه به تاکید استاندار اردبیل در جذب سرمایه گذاران برنامه و هدفگذرای استفاده از این ظرفیت ها است که تاکنون از 5 شرکت شبه دولتی در این حوزه دعوت کردیم تا برنامه ریزی ها به همراه هدفگذاری ها انجام دهند و با بسترسازیی که انجام شده امکان سرمایه گذاری در حوزه های مختلف با توانمندی و کارمدی بیشتر فراهم آید


منبع:تسنیم
کد مطلب: 309916