توصيه مطلب 
۱
 
Share/Save/Bookmark
سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی سمنان:
خانه‌های مهدی‌شهر قابلیت تبدیل به اقامتگاه سنتی را دارند
سه شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۹
سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سمنان گفت: بسیاری از خانه‌های مهدی‌شهر قابلیت تبدیل به اقامتگاه سنتی را دارد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، مریم سلمانیان در دیدار اعضای شورای اسلامی مهدی‌شهر با مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان اظهار کرد: از ظرفیت خانه‌های سنتی مهدی‌شهر می‌توان برای اقامت گردشگران به خصوص گردشگران خارجی استفاده کرد.

وی گفت: شهرداری و شورای اسلامی مهدی‌شهر می‌تواند در زمینه شناسایی خانه‌های سنتی و مالکان این خانه‌ها با اداره میراث فرهنگی شهرستان مهدی‌شهر مشارکت داشته باشد؛ این شهرستان در زمینه اقامتگاه‌های بوم‌گردی در استان باید تبدیل به الگو شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان نیز در این دیدار گفت: شهرداری و شورای اسلامی مهدی‌شهر می‌تواند همکاری و همراهی مناسبی با این اداره‌کل داشته باشد.

حسین خواجه‌بیدختی افزود: این همکاری‌ها می‌تواند در زمینه توسعه برنامه‌های میراث فرهنگی باشد و باعث رونق و توسعه زیرساخت‌های گردشگری این شهرستان شود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان مهدی‌شهر نیز با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» گفت: ایجاد همدلی و هم‌زبانی بین دو نهاد مردمی میراث فرهنگی و شهرداری و شورای اسلامی مهدی‌شهر ضروری است.

علی عبدالحسینی با تأکید بر اینکه مهدی‌شهر دارای ظرفیت بالایی در زمینه جذب گردشگر است، گفت: خانه‌های تاریخی این شهرستان نیاز به توجه بیشتر دارد.

وی از برگزاری جشنواره گردشگری ایل سنگسر در روزهای ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت‌ماه خبر داد و افزود: این جشنواره با هدف نمایش قابلیت‌های ایل سنگسر برگزار می‌شود.

این مسئول برگزاری کوچ نمادین عشایر ایل سنگسر، نمایشگاه و فروشگاه صنایع‌دستی، رونمایی از آلبوم موسیقی سنتی سنگسری، برگزاری هم‌اندیشی تخصصی عشایر وغیره را از جمله برنامه‌های این جشنواره اعلام کرد.
کد مطلب: 368119