توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان چای کشور:
باقی‌مانده مطالبات چایکاران فردا پرداخت می‌شود
دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۴
رئیس سازمان چای کشور گفت: مبلغ 2 میلیارد تومان باقی‌مانده مطالبات چایکاران گیلان و مازندران فردا پرداخت می‌شود.
عرش نیوز به نقل از فارس،علی محرر با اشاره به وضعیت پرداخت مطالبات چایکاران اظهار کرد: تاکنون مبلغ 58 میلیارد تومان بابت چین بهاره برگ سبز چای به حساب چایکاران واریز شده است.

 
وی با بیان اینکه تنها 2 میلیارد دیگر از مطالبات چایکاران گیلان و مازندران باقی مانده است، افزود: این مبلغ فردا سه‌شنبه به حساب کشاورزان چایکار پرداخت می‌شود.

 
رئیس سازمان چای کشور خاطرنشان کرد: در چین بهاره 42 هزار تن برگ سبز چای با ارزش اقتصادی 60 میلیارد تومان برداشت شده است.

 
وی درباره چین تابستانه برگ سبز چای تصریح کرد: در چین تابستانه تاکنون 18 هزار تن برگ سبز چای برداشت شده است.

 
محرر ارزش اقتصادی این میزان برگ سبز را 22 میلیارد تومان عنوان کرد و یادآور شد: چین تابستانه برگ سبز چای تا اوایل مرداد ماه امسال ادامه دارد.

 
به گفته وی، برگ سبز چای به طور معمول در سه بار چین، چیده می‌شود که چین نخست به چین بهاره معروف است و از اوایل اردیبهشت ماه آغاز شده و تا دهم خرداد ماه ادامه می یابد و چین دوم یا همان چین تابستانه تا اواخر تیر ماه یا اوایل مرداد ماه به پایان می‌رسد.

 
این مسئول با اشاره به اینکه چین سوم که چین پاییزه نام دارد در مهرماه انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: در هر نوبت چین، دو تا سه بار برگ چینی صورت می‌گیرد، اما چین بهاره از نظر لطافت و عطر و طعم معروف است.

 
وی قیمت برگ سبز چای را بر اساس اعلام شورای عالی اقتصاد قیمت برگ سبز چای درجه یک برای فصل زراعی جاری یک‌هزار و 800 تومان و قیمت برگ سبز درجه دو نیز یک‌هزار تومان عنوان کرد.
کد مطلب: 287911