توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران:
۵ میلیون نسخه نشریه در ایران نگهداری می‌شود
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۳
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: ۵ میلیون نسخه نشریه، ۲۰۰ میلیون برگ سند و ۷۲ هزار سند خطی و سنگی در مراکز اسناد ایران نگهداری می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛سیدرضا صالحی امیری پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس، اظهار داشت: در حال حاضر در کشور ما 5 میلیون نشریه، 38 هزار اسناد خطی، 34 هزار اسناد سنگی، 200 میلیون سند ارزشمند و چندین میلیون عکس و میکرو فیلم نگهداری می‌شود.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با بیان اینکه این منابع جزو سرمایه‌های اصلی ملت است و برای تداوم تاریخی به این مخازن نیاز است، افزود: ما گذشته را از طریق این منابع شناخته‌ایم و می‌توانیم امروز را از طریق تولید منابع به آیندگان به خوبی بشناسانیم.

مشاور فرهنگی رئیس جمهور اسناد ملی و کتابخانه ملی را حلقه ارتباط بین گذشته، حال و آینده است دانست و گفت: این اسناد در تدوام حیات ملی نقش مهمی ایفا می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال ثبت ملی، منطقه‌ای و جهانی برخی از منابع و اسناد موجود در کتابخانه ملی هستیم که از ابتدای امسال تاکنون هفت اثر در فهرست جهانی، چهار اثر در حوزه منطقه‌ای و 42 اثر در کشور ثبت شده است.

صالحی امیری با اشاره به اینکه هم اکنون کمیته حافظه جهانی در سطح کشور در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فعال شده است، عنوان کرد: در تلاش برای فعال کردن شعبه کمیته حافظه جهانی در استان فارس هستیم زیرا معتقدیم استان فارس باید سریع‌تر آثار خود را در بخش‌های ملی، منطقه‌ای و جهانی ثبت و به دنیا معرفی کند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337618