توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
برنامه‌های جدید وزیر بهداشت برای حضور بخش خصوصی
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۱
وزیر بهداشت از اعلام طرح‌های حوزه سلامت برای مشارکت بخش خصوصی تا قبل از پایان سال خبر داد و در عین حال بر لزوم تقویت بیمه‌ها و خرید خدمت از بخش خصوصی تاکید کرد.

به گزارش عرش نیوز، دکتر سید حسن هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه بهداشت در مورد برنامه‌های در دست اجرای این وزارتخانه در خصوص مشارکت بخش خصوصی، گفت: یکی از برنامه‌های ما راه‌اندازی بیش از 200 مرکز جامع خدمات سلامت در سال آینده است که برای این کار به 2 هزار و 160 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و در عین حال تصور ما این است که به محض راه‌اندازی این مراکز در سال آینده، حداقل هزار میلیارد تومان خرید خدمت در سال اول راه‌اندازی داشته باشیم.

 

هاشمی با تاکید بر ارایه خدمات بخش خصوصی درقالب تعرفه‌ دولتی اظهار کرد: اگر بخش خصوصی در این زمینه برنامه‌ریزی کند و در عین حال خدمات بخش خصوصی با تعرفه‌ دولتی همراه باشد، حتما از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه بهداشت استقبال می‌کنیم تا بتوانیم در قالب حمایت از بیمه‌ها از آسیب دیدن مردم جلوگیری کنیم؛ به طوری که مردم متحمل هزینه نشده و پرداختی از جیب نداشته باشند.

 

وی با بیان اینکه این سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی کاری انسانی‌ است، تصریح کرد: نمی‌توان در بازار آشفته اقتصاد کشور سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را کاری اقتصادی دانست، اما این کار زیان‌ده نیست و در عین حال کاری انسانی به شمار می‌رود. البته بازگشت سرمایه آنها تضمین خواهد شد. تصور ما این است که اگر سه تا چهار سرمایه گذار اصلی به این موضوع وارد شوند و کنسرسیومی را اعم از بانک‌ها، بنگاه‌های اقتصادی، ستاد‌های اقتصادی و ... تشکیل دهند هم کمک زیادی به مردم و هم به نوعی یک خدمت بزرگ و ماندگار است.

 

هاشمی افزود: بنابراین منظور ما از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه‌ای است که در حال حاضر دولت قادر به سرمایه‌گذاری نیست و اگر هم هست در کوتاه مدت ممکن است که به اهداف خودش نرسد و به همین دلیل دولت ترجیح می‌دهد که خرید خدمت کرده و این خرید خدمت را در بیمه‌ها برده و بیمه‌ها را تقویت کند تا مردمی که مبتلا به بیماری هستند یا خدمات را دریافت می‌کنند، آسیب نبینند.

 

وی در پاسخ به اینکه استقبال بخش خصوصی در زمینه سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت به چه صورت بوده؟ گفت: هنوز برنامه‌های این حوزه را به بخش خصوصی اعلام نکردیم و تا قبل از پایان سال طرح‌های آن را از جمله طرح مراکز جامع سلامت و طرح‌هایی که در حوزه سلامت بخش خصوصی می‌تواند سرمایه گذاری کند، اعلام می‌کنیم.

کد مطلب: 363213