توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان زنجان خبر داد
تولید 200 هزار تن گوجه‌فرنگی در زنجان
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۲
مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری 180 تا 200 هزار تن محصول گوجه‌فرنگی از مزارع استان زنجان برداشت شود.
عرش نیوز به نقل از فارس،فردین مرادیان امروز در زنجان به محصول گوجه‌فرنگی اشاره کرد و اظهار داشت: در سال زراعی جاری 3 هزار و 800 هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان به زیر کشت گوجه‌فرنگی رفته است.

 
وی با بیان اینکه زمان کشت محصول گوجه‌فرنگی در مناطق مختلف استان زنجان از فروردین‌ماه تا پایان اردیبهشت‌ماه است، خاطرنشان کرد: برداشت این محصول نیز در زنجان از خردادماه آغاز و تا اواخر مهرماه ادامه پیدا می‌کند.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: ارقام مختلف گوجه‌فرنگی کشت شده در استان زنجان دارای  متوسط عملکرد 50 تنی هستند.

این مسئول با اشاره به میزان تولید محصول گوجه‌فرنگی طی سال جاری در استان زنجان تصریح کرد: میزان تولید گوجه‌فرنگی در این استان 180 تا 200 هزار تن پیش‌بینی می‌شود.

مرادیان بیان کرد: نیاز گوجه‌فرنگی استان زنجان در سال‌های مختلف 80 تا 100 هزار تن است که با توجه به میزان تولید این محصول در استان حدود 100 هزار تن مازاد تولید گوجه فرنگی در زنجان وجود دارد.

وی عنوان کرد: به منظور صادرات گوجه‌فرنگی مازاد بر نیاز استان زنجان، همه ساله با صنایع تبدیلی و میادین میوه و تره‌بار استان‌های مختلف هماهنگی‌های لازم صورت می‌گیرد.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه گوجه‌فرنگی زنجان غالبا به استان‌های البرز و تهران صادر می‌شود، ادامه داد: در سال جاری حدود 32 هزار نفر بهره‌بردار محصول گوجه‌فرنگی در زنجان فعالیت می‌کنند.

این مسئول بیان داشت: تولید گوجه‌فرنگی در استان زنجان به دلیل حجم تناژ بالا و صادرات به استان‌های دیگر اشتغالزایی خوبی دارد.

مرادیان اظهار کرد: گوجه‌فرنگی تولیدی استان زنجان از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است و به همین دلیل صنایع تبدیلی استان‌های مختلف تمایل زیادی به خریداری گوجه‌فرنگی زنجان دارند.
کد مطلب: 295318