توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران:
برنامه جامع بهره‌وری کشور به زودی ابلاغ می‌شود
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۲
رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران با بیان اینکه کلیات طرح جامع بهره‌وری در هیئت وزیران به تصویب رسیده است، گفت: کلیات این طرح به زودی ابلاغ خواهد شد.

به گزارش عرش نیوز؛رویا طباطبایی یزدی، پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه یزد اظهار داشت: پیش‌نویس تفاهم‌نامه دانشگاه یزد و سازمان ملی بهره‌وری به این سازمان ارسال شده که پس از انجام برخی اصلاحات به زودی به امضا خواهد رسید تا منشأ همکاری بیشتر میان دانشگاه یزد و سازمان ملی بهره‌وری ایران باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: برنامه جامع بهره‌وری کشور نیز بر اساس حکم ماده 79 برنامه پنجم توسعه تدوین شده و باید در تمام فعالیت‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

طباطبایی یزدی خاطرنشان کرد: تدوین این برنامه در ابتدای سال جاری به اتمام رسید و در مرداد ماه برای هیئت وزیران ارسال شد و در هفته جاری نیز در کمیسیون تخصصی اقتصادی هیئت دولت مورد دفاع قرار گرفت و در نهایت کلیات آن تصویب شد و به زودی ابلاغ خواهد شد.

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران ادامه داد: این برنامه نه تنها تعاریف دقیقی از بهره‌وری دارد بلکه شاخص‌های استاندارد بهره‌وری و جهت‌گیری‌های راهبردی نیز در آن مشخص شده و در آن چگونگی تعامل دستگاه‌های مختلف با سازمان بهره‌وری مشخص شده است.

طباطبایی یزدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قبل از سال 91، وضعیت بهره‌وری در ایران مطلوب نبود به نحوی که در یک دوره 13 ساله، سهم بهره‌وری در رشد اقتصادی تنها نیم درصد بوده است و اگر متوسط رشد را 4.5 درصد در نظر بگیریم، نیم درصد سهم بسیار اندکی است در حالی که در بسیاری از کشورها، حداقل یک سوم رشد اقتصادی از طریق بهره‌وری انجام می‌‌شود.

وی ادامه داد: میزان بهره‌وری در سال‌های 91 و 92 که با رشد اقتصادی منفی مواجه بودیم، در شرایط بسیاری بدتری از این دوره 13 ساله قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران اظهار امیدواری کرد: این برنامه جامع برای همه دستگاه‌ها کمک‌کننده باشد و به زودی بتوانیم بهره‌وری را از این حالت خارج کرده و به وضعیت مطلوب برسانیم.

طباطبایی یزدی همچنین خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌ای نیز میان سازمان بهره‌وری ایران و وزارت کشور به امضا رسیده و امیدواریم بر اساس این تفاهم‌نامه بتوانیم فعالیت‌های حوزه بهره‌وری را از پایتخت به سمت استان‌ها هدایت کنیم و تلاش می‌کنیم مشارکت همه استان‌ها را در تحقق بهره‌وری در بخش‌های مختلف جلب کنیم.

این مسئول تاکید کرد: بهره‌وری کشور نمی‌تواند ارتقا پیدا کند مگر اینکه بهره‌وری به صورت ملی صورت گیرد و همه استان‌ها و دستگاه‌های مختلف در آن مشارکت داشته باشند.

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران در بخش دیگری از سخنان خود از ایجاد بانک جامع اطلاعاتی در سایت سازمان ملی بهره‌وری ایران خبر داد و اظهار د اشت: این بانک اطلاعاتی به زودی در سایت سازمان ملی بهره‌وری قابل مشاهده خواهد بود و همه پژوهشگران و محققان می‌توانند اطلاعات خود را در آن ثبت کنند و پس از تاییدیه در یک شورا، این افراد می‌توانند یکی از متخصصان بانک اطلاعات سازمان ملی بهره‌وری ایران باشند.

وی اظهار امیدواری کرد: بتوانیم از نظرات و تجربیات محققان همه دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور در سطح ملی و بین‌المللی در حوزه بهره‌وری استفاده کنیم.

طباطبایی یزدی بیان کرد: امیدواریم محققان یزدی که همواره در جشنواره‌های مختلف خوش درخشیده و جوایز بسیاری را از آن خود کرده‌اند بتوانند ایده‌های خوب خود را در حوزه بهره‌وری به مرحله اجرا دربیاروند.

در این نشست از محققان و پژوهشگران برتر استان یزد با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.


منبع:فارس

کد مطلب: 355113