توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دادستان سیستان و بلوچستان:عوامل مسمومیت شهروندان زاهدانی بازداشت شدند
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۱
دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز استان سیستان و بلوچستان گفت: عوامل ایجاد مسمومیت عده ای از شهروندان زاهدانی پس از شناسایی توسط مرجع قضایی بازداشت شدند.
به گزارش عرش نیوز؛محمد مرزیه اظهار داشت: عده ای سودجو که اقدام به خرید گالن های خالی آغشته به سموم شیمیایی گیاهی برای نگهداری مواد سوختی کرده بودند چند روز پیش بدون رعایت ضوابط ایمنی، آبهای آلوده ناشی از شستشوی این گالن های خالی را که مقادیر قابل توجهی بوده، به درون یکی از معابر فاضلاب در شمال شهر زاهدان رهاسازی کردند.

وی ادامه داد: در نتیجه این تخلف و ترکیب این مواد آلوده با آب داخل معبر فاضلاب، فضای مناطق همجوار با این معبر دچار آلودگی شده و عده ای از شهروندان زاهدانی ساکن در این مناطق به دلیل استنشاق گاز متصاعد از این مواد دچار مسمومیت و روانه بیمارستان شدند.

دادستان زاهدان تصریح کرد: دستگاه قضایی بعد از اطلاع از این تخلف، پس از بررسی موضوع در اسرع وقت اقدام به شناسایی، تعقیب و در نهایت دستگیری افراد متخلف کرد و پرونده ای برای رسیدگی و مجازات عوامل متخلف در این دادسرا تشکیل شده است.

مرزیه ادامه داد: دستگاه قضایی بنا بر وظایف ذاتی خود با قاطعیت به این موضوع رسیدگی کرده و ما به مردم این اطمینان خاطر را می دهیم که متخلفان در صورت اثبات تخلف به مجازات متناسب با آن محکوم می شوند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 325116