توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر: افتتاح 700 هزار واحد مسکن مهر امسال هدفگذاری شده است
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۵
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: این وزارتخانه برای بهره برداری از 700 هزار واحد مسکن مهر در کشور تا پایان امسال برنامه ریزی کرده است.
به گزارش عرش نیوز؛'سیدمحمد پژمان' روز شنبه در حاشیه دیدار از روند اجرایی پروژه دو هزار واحدی مسکن مهر نفت در اهواز افزود: از مجموع مسکن هایی که ساخت آنها با عنوان مسکن مهر آغاز شده بیش از 50 درصد آن در کشور به بهره برداری رسیده و بقیه هم در مراحل مختلف احداث قرار دارند.

وی گفت: وزارت راه و شهرسازی مصمم است تمام پروژه های مسکن مهر که در دست ساخت است هر چه زودتر تمام شود اما از آنجایی که این پروژه ها تماما دولتی نیست و بخشی از آن به خود مردم مربوط می شود برنامه ریزی قطعی اتمام ساخت آن توسط دولت را با مشکل روبرو کرده است.

پژمان افزود: مردم به عنوان یک رکن مسکن مهر باید مابقی مانده سهم آورده خود را پرداخت کنند تا از پشتیبانی دولت در این زمینه برخوردار شوند و مسکن مهر آنان زودتر به بهره برداری برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت مدرسه و مسجد را برای مسکن مهر می سازد و برخی خدمات را تامین می کند و این به مثابه آن نیست که دولت دخالتی در این پروژه داشته باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: از جمله این پروژه ها مسکن مهر دو هزار واحدی نفت در اهواز است که مدت زیادی است که متوقف شده بود.

وی گفت: در این پروژه عده زیادی منابعی را در اختیار پروژه قرار داده بودند و توقع و انتظار می رفت امروز در خانه های خود ساکن شوند اما به دلایل مختلف دچار رکود و توقف شده بود که این توقف در دولت قبلی رقم خورده است.

پژمان افزود: با تشریک مساعی با شرکت نفت و این توجیه که واحدهای این پروژه به طور عمده متعلق به کارکنان نفت است شاهد تحرک و جنب و جوش و پیشرفت قابل قبول پروژه هستیم و امید می رود نخستین مرحله آن که 400 واحد است اردیبهشت ماه و 600 واحد دیگر چهار ماه بعد و مابقی تا پایان سال آینده تحویل شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد که برنامه ای قطعی برای افزایش وام های مسکن مهر وجود ندارد اما در عین حال افزایش وام در دست بررسی است.

پژمان با اشاره به تصویب افزایش وام های ساخت مسکن در بافت های فرسوده گفت: در این زمینه افزایش میزان وام برای کلان شهرها تا 500 میلیون ریال، شهرهای بزرگ 400میلیون ریال و دیگر شهرها تا 300 میلیون ریال مصوب شده است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 336015