توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش/
جشنواره درس‌پژوهی در همدان برگزار می‌شود
يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۶
مدیرکل آموزش و پرورش همدان گفت: جشنواره درس‌پژوهی فردا ۲۶ آبان ماه با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در محل خانه معلمان همدان برگزار می‌شود.

به گزارش عرش نیوز؛عبدالرضا فولادوند اظهار کرد: جشنواره درس‌پژوهی در سطوح مدرسه‌ای، منطقه‌ای، استانی و کشوری برگزار می‌شود که در این جشنواره معلمان یافته‌ها و ابتکارات جدید خود در طول سال‌تحصیلی را جمع‌آوری و به دبیرخانه جشنواره درس‌پژوهی ارسال می‌کنند.

وی با بیان اینکه جشنواره درس پژوهی با هدف ارائه شیوه یاددهی بهتر معلمان به دانش‌آموزان برگزار می‌شود، افزود: این جشنواره زمینه ایجاد روحیه رقابت ‎پذیری بین معلمان با هدف ارتقای کیفیت آموزش در مدارس را فراهم می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان تصریح کرد: درس پژوهی با درگیر ساختن معلمان در فرایند تبیین مسأله، طرح نقشه، عمل، مشاهده، بازاندیشی و بازنگری، فرهنگ مشارکت حرفه‌ای را ارتقا می‌دهد و در این میان معلمان مسئولیت بیشتری در اداره مدرسه برعهده می‌گیرند.

وی درس‌پژوهی را زمینه‌ساز یادگیری معلمان دانست و گفت: این جشنواره فرهنگ یادگیری در مدارس را ترویج می‌دهد و معلمان آموخته‌های خود را به اشتراک می‌گذارند تا دانش حرفه‌ای آنها با یکدیگر ارتقا یابد.

فولادوند عنوان کرد: در این دوره از برگزاری جشنواره درس‌پژوهی 400 نفر از معلمان استان همدان شرکت کردند و ایده‌ها ابتکارات خود را ارائه دادند که از این تعداد 20 نفر به عنوان درس‌پژوه برتر انتخاب شدند که در مراسمی که فردا 26 آبان ماه با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش برگزار می‌شود، تقدیر می‌شوند.

وی ابراز کرد: آثار جشنواره درس‌پژوهی جمع‌آوری می‌شود و به عنوان الگوی عملی بازبینی مداوم الگوهای ذهنی و بازاندیشی مشارکتی عمل آموزگاران در اختیار دیگر معلمان قرار می‌گیرد تا در بهبود کیفیت تدریس، بهبود یادگیری دانش‌آموزان و جلب مشارکت فعال معلمان و اداره اثربخش مدرسه به کار گرفته شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 330714