توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در استان البرز:
محدود بودن امکانات بهداشتی و پزشکی قابل قبول نیست
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۷
نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: محدود بودن امکانات بهداشتی و پزشکی در استان البرز برای مردم مشکلات زیادی ایجاد کرده که قابل قبول نیست.

به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله سید محمد مهدی حسینی همدانی اظهار داشت: انقلاب اسلامی اهداف بسیاری داشت که بخش مهمی از این هدف‌ها به ویژه در حوزه استقلال سیاسی کشور، عزت و سربلندی ملت ایران و بالاخره اجرای احکام و حدود اسلامی محقق شده است.

وی تصریح کرد: البته کمبودها و کاستی‌هایی وجود دارد که باید مسئولان دستگاه‌ها و نهادهای مختلف برای رفع این محدودیت‌ها با جدیت بیشتری کار کرده و شرایطی را فراهم کنند که مردم ولایی کشور به ویژه استان البرز با کم‌ترین مشکلاتی روبه‌رو باشند.
خطیب جمعه شهرستان کرج افزود: یکی از مشکلات و دغدغه‌های مردم استان البرز، برخی محدودیت‌ها و کمبودها در حوزه بهداشتی، درمانی و پزشکی است.
وی بیان داشت: بر اساس گزارش مسئولان مربوطه، استان البرز از نظر بهره‌مندی از این امکانات جزو استان‌های محروم کشور بوده و همین امر مشکلات بسیاری را برای مردم ایجاد کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز افزود: به عنوان نمونه شهرستان فردیس با جمعیتی حدود 500 هزار نفر جمعیت، حتی یک بیمارستان نداشته و این وضعیت قابل قبول نیست.
آیت‌الله حسینی همدانی گفت: هفته گذشته جلسه‌ای با حضور هیئت امنای امدادگران عاشورایی البرز برگزار شد که در آن جلسه مسئولان دستگاه‌های مرتبط گزارشی از کمبودهای درمانی و بیمارستانی استان البرز ارائه کردند.
وی اظهار داشت: در جلسه فوق با  اشاره به رهنمودها و هدایت‌های مقام عظمای ولایت تاکید کردم که برای رفع این مشکلات باید عزمی جدی و ملی و مدیریتی جهادی داشته باشیم و بدون مدیریت جهادی و مشارکت ملی نمی‌توانیم کاستی‌ها را به طور کامل برطرف کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: زمانی که مقام عظمای ولایت بر رفع مشکلات کشور با روحیه ملی و مدیریت جهادی تاکید می‌فرمایند، دیگر بیان مطالبی از جمله کمبود اعتبارات و بودجه قابل قبول نیست.
آیت‌الله حسینی همدانی تصریح کرد: مردم ولایی ایران اسلامی به ویژه استان البرز هر زمانی که نیاز به مشارکت و حضور فعال آنها بود، در صحنه حضور یافته و برکات این اتحاد و همدلی را در حوزه‌های مختلف مانند ساخت مدرسه و مسجد می‌بینیم.
وی بیان داشت: بنابراین مشکل کمبود امکانات درمانی و بیمارستانی را نیز می‌توان با هدایت مردم به سمت کارهای خیر و عام‌المنفه تا حد زیادی برطرف کرد، به شرط آنکه مسئولان دستگاه‌های نیز به وظائف خود عمل کنند.
خطیب جمعه شهرستان کرج در پایان گفت: به طور قطع زمانی که مردم ببینند، دستگاه‌های اجرایی تمام توان خود را به میدان آورده‌اند و در حال کار و تلاش هستند، آنها نیز وارد صحنه شده و در امور خیر پیشگام خواهند بود.


منبع:فارس

کد مطلب: 356861