توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شهردار رانکوه به مجمع شهرداران صلح جهانی پیوست
دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۴
«امین رشیدی‌نژاد» شهردار رانکوه املش با حکم «کازومی ماتسوئی» شهردار هیروشیمای ژاپن و رئیس شهرداران صلح، عضو مجمع شهرداران صلح جهانی شد.
به گزارش عرش نیوز:
امین رشیدی‌نژاد،اظهار کرد: سازمان بین‌المللی شهرداران صلح در سال ۱۹۸۲ به ابتکار شهرداران هیروشیما و ناکازاکی کشور ژاپن و با اعلام رسمی در سازمان ملل متحد تاسیس شد.

وی افزود: بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ شهردار از ۱۵۳ کشور جهان و ۳۱۱ شهر در ایران و ۳۴ شهر در گیلان عضو این سازمان هستند.

شهردار رانکوه املش، تلاش برای پیشگیری از وقوع جنگ، کشتار و تخریب و ریشه‌کن شدن سلاح کشتار جمعی به‌ویژه سلاح‌های اتمی و شیمیایی در سطح جهان را از اهداف این سازمان اعلام کرد.

وی تصریح کرد: تقویت روابط فرهنگی و صلح‌طلبانه بین شهروندان شهرهای عضو سازمان به منظور گسترش فرهنگ صلح و دوستی و پرهیز از نزاع و خشونت از دیگر اهداف این سازمان است.

رشیدی‌نژاد با بیان اینکه ریاست این سازمان به عهده ماتسویی شهردار هیروشیما و دبیرخانه آن در هیروشیما بوده است، خاطرنشان کرد: دبیرخانه اروپایی این سازمان در شهر «ایپر» بلژیک محل وقوع نخستین حمله شیمیایی در جنگ اول جهانی قرار دارد.

به گزارش فارس، دبیرخانه اصلی این سازمان در هیروشیما واقع شده و از سال ۸۷ دبیرخانه شهرداران ایرانی عضو سازمان مذکور با همت شهرداری تهران در محل موزه صلح این شهر تاسیس شده است و اعضای آن داوطلبانه فعالیت می‌کنند.

به گفته برخی شهرداران عضو مجمع شهرداران صلح جهانی، شهرداران ایرانی عضو این سازمان تاکنون در چند اجلاس بین‌المللی حضور یافتند و پیام صلح جویی و دوستی شهروندان ایرانی را به دیگر شهرداران دنیا ابلاغ کرده‌اند.

تاکنون برنامه‌های دوجانبه و چندجانبه فرهنگی، هنری و علمی مختلفی در چارچوب این همکاری‌ها توسط شهرداران ایرانی عضو مجمع شهرداران صلح جهانی در کشور اجرا شده است.
منبع:فارس
کد مطلب: 306569
 
 


پربازدیدترین