توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مرکز توانبخشی ایثارگران ایلام با حضور معاون رییس جمهور به بهره برداری رسید
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۴
مرکز توانبخشی ایثارگران ایلام با حضور حجت الاسلام سید محمدعلی شهیدی محلاتی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز دوشنبه به بهره برداری رسید.
به گزارش عرش نیوز؛مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: این مرکز یکی از بخش های مجتمع فرهنگی، ورزشی شاهد واقع در شهر ایلام است.

سلیمان رستمیان اظهار کرد: مرحله نخست این مجتمع شامل احداث استخر، سرسرای ورزشی و تجهیزات ورزشی آن به بهره برداری رسیده و اکنون مرکز توانبخشی آن راه اندازی می شود.

وی بیان کرد: خدمات درمانی به جامعه ایثارگران و جانبازان استان در زمینه های مختلف فیزیوتراپی، کار درمانی، بینایی سنجی و غیره با بهره برداری از این مرکز توانبخشی ارائه می شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: برای ساخت مرکز توانبخشی ایثارگران 11 میلیارد ریال و برای تجهیز آن 40 میلیارد ریال و در مجموع 51 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

رستمیان ادامه داد: مرحله سوم این مجموعه که شامل سالن آمفی تئاتر، موزه، گالری، مقاوم سازی ساختمان اداری و رستوران است نیز تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد: بازدید و سرکشی از خانواده های شهدا، جانبازان و آزادگان، دیدار با مسوولان استان و شرکت در نشست شورای اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران از جمله برنامه های سفر یک روزه نماینده ولی فقیه و معاون رییس جمهور در بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان ایلام است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام گفت: در این سفر علاوه بر مرکز توانبخشی ایثارگران، ساختمان اداری اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام نیز بهره برداری می شود.

رستمیان ابراز امیدواری کرد در این سفر نیازهای استان در حوزه ایثارگران به معاون رییس جمهور ارایه و زمینه رفع آنها نیز فراهم شود.

استان ایلام با داشتن 430 کیلومتر مرز مشترک با عراق از آوردگاه های دوران دفاع مقدس با دشمن بعثی بود بطوریکه در جنگ هشت ساله عراق بر علیه ایران دو هزار و 876 نفر از مردمان این دیار شهید، افزون بر 11 هزار نفر جانباز و 332 نفر نیز به اسارت دشمن بعثی در آمدند.

50 هزار نفر از جمعیت 565 هزار نفری این ایلام را جامعه ایثارگری تشکیل می دهد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 331066