توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رفیق‌کشی در یک رقابت عشقی
سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۲
دیوان‌عالی کشور حکم قصاص جوانی را که بر سر دختری با فردی درگیر شده و او را به قتل رسانده بود، مورد تأیید قرار داد.
به گزارش عرش نیوز، آذرماه دو سال قبل مأموران پلیس در جریان درگیری میان دو جوان قرار گرفتند که یکی از آنها در این درگیری به قتل رسیده بود.

زمانی که تحقیقات آغاز شد، مأموران از طریق شاهدان متوجه شدند که فرد ضارب بعد از اینکه ضربه چاقویی به سینه مقتول وارد کرده‌، از محل فرار کرده است، به‌این‌ترتیب پرونده‌ای با اتهام قتل تشکیل و تحقیقات آغاز شد. پلیس در بازجویی‌هایی که از شاهدان قتل و دوستان مقتول انجام داد، متوجه شد مقتول که بهنام نام‌ دارد، با جوانی به نام سجاد اختلافاتی داشته است و این اختلاف به‌خاطر علاقه هر دو اینها به دختری به نام نازگل بوده است.

وقتی پلیس به سراغ نازگل رفت، این دختر اختلاف دو جوان را تأیید کرد و گفت: سجاد به من گفته بود بهنام تازگی‌ها خیلی پررو شده است. چندباری از او پرسیدم چرا این حرف را می‌زنی، اما پاسخی به من نداد و گفت می‌خواهم یک روز حال او را بگیرم. من هم احتمال می‌دهم سجاد مرتکب این قتل شده باشد.

بررسی‌های پلیس سرانجام به نتیجه رسید و مأموران موفق شدند سجاد را شناسایی و بازداشت کنند. او اتهام قتل را قبول کرد و گفت: روز حادثه من و مادرم با هم جایی رفته بودیم و من از اتفاقاتی که در آنجا افتاده بود خیلی ناراحت بودم.

وقتی برگشتیم، به پارک رفتم و مشروب خوردم تا از این ناراحتی دوری کنم. در آنجا با بهنام روبه‌رو شدم. او به من حرفی زد و متلکی گفت که من خیلی ناراحت شدم و به سمتش حمله کردم. درگیری بین ما بالا گرفت و من بدون اینکه دقیقا بدانم چه‌کار می‌کنم چاقویی را به سمتش پرت کردم که باعث شد سینه‌اش زخمی‌شود و خون زیادی از آن بیرون بریزد. بلافاصله بعد از حادثه از ترس فرار کردم. من و بهنام با هم دوست بودیم و سلام و علیک داشتیم.

با پایان تحقیقات و شکایت اولیای‌دم و تکمیل پرونده، کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه ١٠ دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. در روز برگزاری جلسه محاکمه، ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و سپس اولیای‌دم درخواست قصاص خود را مطرح کردند و بعد از آن متهم در جایگاه ایستاد. او اختلافی را که با بهنام داشت قبول کرد و توضیح داد که چطور مرتکب قتل شده است، اما گفت: چون خیلی مست بودم متوجه رفتار خودم نبودم و کاری که کردم دست خودم نبود. با پایان جلسه رسیدگی، هیئت قضات وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند. رأی صادره مورد اعتراض متهم و وکیل‌مدافعش قرار گرفت، اما دیوان‌عالی کشور اعتراض را وارد ندانست و آن را مورد تأیید قرار داد.

به‌این‌ترتیب سجاد در صورتی که نتواند رضایت اولیای‌دم را جلب کند، حکم قصاص در مورد او اجرا خواهد شد.منبع: شرق
کد مطلب: 391367