توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار اردبیل:
۳۰ هزار میلیارد ریال از محل صندوق ذخیره ارزی به اردبیل اختصاص یافت
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۱
استاندار اردبیل گفت: ۳۰ هزار میلیارد ریال از محل صندوق ذخیره ارزی به صورت برداشت وام برای سرمایه‌گذاری در استان و احداث سدهای مرزی و مهار آب‌های جاری اختصاص یافت.
به گزارش عرش نیوز؛مجید خدابخش پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از مسئولان و نمایندگان اقشار مختلف مردم شهرستان گرمی با اشاره به حل برخی گره ها و مشکلات استان در ماه‌های اخیر اظهار کرد: 1 میلیارد دلار معادل 30 هزار میلیارد ریال از محل صندوق ذخیره ارزی به صورت برداشت وام توسط وزارت خانه های نیرو و جهاد کشاورزی برای سرمایه گذاری در استان و احداث سدهای مرزی و مهار آب های جاری اختصاص یافت.

وی افزود:1 هزار و 960 میلیارد ریال از این اعتبارات سهم وزارت جهاد کشاورزی و ما بقی سهم وزارت نیرو است و در ماه های اخیر شاهد فعال شدن پروژه های سدسازی در استان هستیم که علاوه بر ایجاد تحول و توسعه استان اشتغال جوانان بیکار و ایجاد درآمد برای اهالی منطقه، هم در دوره احداث و هم در دوره بهره برداری را رقم می زند.

استاندار اردبیل اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروزه بزرگ سد مرزی عمارت را 3 هزار و600 میلیارد ریال دانست و گفت: با وضعیت اختصاص اعتبار به این سد در سال های گذشته، 15 سال زمان نیاز داشت تا سد عمارت تکمیل و به بهره برداری برسد در حالی که با اختصاص اعتبارات کلان در 3 سال آینده شاهد پیشرفت چشمگیر در عملیات اجرائی این سد می شویم.

خدابخش با بیان اینکه گرمی هم بر خاک حاصلخیز و هم منابع آبی فراوان در قالب رودخانه های جاری مالک است احداث سه سد مرزی در این شهرستان را نویدبخش تحول جدی و رشد اقتصادی منطقه دانست.

رئیس شورای اداری استان اردبیل با قدردانی از سرمایه گذاری قهرمان نیکجو در احداث کارخانه بزرگ شیرآلات قهرمان در گرمی بیان کرد: قهرمان افتخاری برای گرمی، اردبیل و حتی ایران است و عرق ملی و وابستگی به منطقه سبب سرمایه گذاری وی در منطقه گرمی شده است و با تکمیل این کارخانه شاهد اشتغال جوانان بیکار و رشد منطقه می شویم.

وی مردم و مسئولان را به همکاری با قهرمان و تامین زیرساخت های لازم فراخواند و تصریح کرد: قهرمان بذر صنتعی و نان آور و درآمد زا در منطقه کاشته است و با به بار نشستن آن بسیاری از مشکلات خانواده ها حل می شود.

خدابخش با اشاره به تلاش ها و پیگیرهای انجام گرفته در مورد تصویب شمال استان به الحاق منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس گفت: الحاق به منطقه آزاد تجاری سریع ترین و امکان پذیرترین راه دست یابی استان به منطقه آزاد تجاری بود چرا که دولت برنامه ای برای ایجاد منطقه جدید آزاد تجاری ندارد.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد تجاری ارس در 4 نقطه استان های آذربایجان شرقی اردبیل ایجاد شده است، افزود: پس از تلاش ها و پیگیری های فراوان و 5 ماه کار کارشناسی فشرده که با استرس های فراوانی روبه‌رو بود با رای گیری در مرحله کارشناسی با حضور معاونان و نمایندگان 14 وزارتخانه با تفاوت یک رای گرمی نیز به منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس الحاق شد که با تبریک به اهالی گرمی امیدوارم شاهد رشد و شکوفایی شهرستان مرزی گرمی باشیم.

استاندار اردبیل معافیت از قانون کار و مالیات ها و مصونیت از بروکراسی اداری در احداث کارخانه و اجرای طرح را از مزایای منطقه آزاد تجاری برشمرد.

خدابخش با بیان اینکه سیاست و برنامه کاری استانداری رشد و توسعه همه جانبه و موزون استان است، اظهار کرد: 1 میلیون و 250 هزار نفر جمعیت استان یک خانواده هستیم و برای هر عضوی از این خانواده مشکلی پیش بیاید باید همه استان ناراحت باشند.

رئیس شورای برنامه ریزی استان مسئولان را به پرهیز از پرداختن به حاشیه ها فراخواند و افزود: بدون توجه به حاشیه سازی های انجام گرفته باید عمران و پیشرفت و توسعه استان را پیگیری کنیم که شناسایی قابلیت ها و ظرفیت های توسعه استان اردبیل نیز در این زمینه ضروری است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 331769