توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون سازمان قضایی : مدیریت پدرانه در نیروهای مسلح نهادینه شده است
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۹
معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی گفت : امروز مدیریت پدرانه در تمامی نیروهای مسلح نهادینه شده است.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام محمد مصدق روز سه شنبه در مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم در بین نیروهای مسلح در کرمان افزود: مدیریت پدرانه در نیروهای مسلح منافاتی با اقتدار آنها ندارد.

وی با تاکید بر این که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی از سالم ترین نیروهای مسلح دنیا هستند، گفت: اینکه سالیانه برای پیشگیری از وقوع جرم جلسه برگزار می شود به دلیل زیاد بودن جرم نیست بلکه برای این است که حتی یک جرم هم در نیروهای مسلح زیاد است.

وی تصریح کرد: امروز جرایم بین نیروهای مسلح کشور کنترل شده است.

معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به انتخاب موضوع ضرب و جرح برای مجامع استانی پیشگیری از وقوع جرم بین نیروهای مسلح در سال جاری، گفت: منظور از ایراد ضرب و جرح بین نیروهای مسلح این است که یکی از اعضای نیروهای مسلح جرحی را به دیگران از جمله نیروی مسلح یا شهروند عادی وارد می کند.

وی افزود: باید دید به چه علتی یک عضو نیروهای مسلح نسبت به دیگری ضرب و جرح وارد می کند.

حجت الاسلام مصدق بیان کرد: اگر امروز خبرنگاری با افراد عادی مصاحبه کند که از نظر شما فراوانی کدام عناوین مجرمانه بیشتر است، بعید است کسی ایراد ضرب و جرح را اعلام کند ولی آمار نشان می دهد در همه استانها و جامعه عمومی ما موضوع ایراد ضرب و جرح از نظر فراوانی و تعداد پرونده ها در رتبه های اول یا دوم قرار دارد که بسیار خطرناک است.

وی گفت: باید بررسی کرد با چه راهکارهایی می توان از ایراد ضرب و جرح در نیروهای مسلح پیشگیری کرد.

وی بیان کرد: در زمینه پیشگیری از وقوع جرم بین نیروهای مسلح بویژه در موضوع ایراد ضرب و جرح باید دید چگونه می توان باورها، اراده، احساسات و هیجانات افراد را کنترل کنیم تا ایراد ضرب و جرح صورت نگیرد.

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح تاکید کرد: اگر بتوانیم در جامعه هوش اخلاقی افراد را افزایش دهیم، به هر میزان که هوش اخلاقی افراد ارتقا یابد، ضریب ارتکاب جرم نیز کاهش می یابد.

وی گفت: هوش اخلاقی در واقع توان ایجاد ارتباط سالم با دیگری است به گونه ای که رنج غیر ضروری برای فرد مقابل ایجاد نکند و اهداف ارتباط را نیز فراهم کند.

وی تصریح کرد: ارتقای هوش اخلاقی با مواردی از جمله همدلی، وجدان، خویشتنداری و تقوا، احترام و مهربانی، انصاف و بردباری و درک تفاوت خود با دیگران محقق می شود که با این موارد می توان در زمینه پیگشیری از وقوع جرم نیز گام برداشت.

حجت الاسلام مصدق ادامه داد: 16 سال از برنامه های پیشگیری از وقوع جرم در سطح نیروهای مسلح گذشت و امسال دومین سال از چهارمین برنامه پنج ساله پیشگیری از وقوع جرم در سطح نیروهای مسلح است.

وی گفت: به همت تمامی فرماندهان نظامی و انتظامی و روحانیون شاغل در نیروهای مسلح این موضوع در نیروهای مسلح نهادینه شده است.

وی اظهار کرد: همه ساله در رابطه با این موضوع که در مجامع استانی چه موضوعی مورد بحث باشد با فرماندهان نظامی و انتظامی هماهنگ می شود.

حجت الاسلام مصدق همچنین با گرامیداشت هفته بسیج، گفت: اهمیت و جایگاه بسیج را باید در جامعه اسلامی نهادینه کنیم و طی دوران انقلاب این موضوع بسیار مهم در جامعه نهادینه نشده است.

وی اضافه کرد: فعالیت های بسیج موجب رشد و رونق می شود .

منبع:ایرنا
کد مطلب: 334469