توصيه مطلب 
۱
 
Share/Save/Bookmark
سه فروند شناور تجاری و خدماتی در بندرعباس به بهره برداری رسید
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۱
بندرعباس - همزمان با شانزدهمین همایش صنایع دریایی ایران و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت سه فروند شناور تجاری و خدماتی مجموعاً به ارزش 360 میلیارد ریال در بندرعباس به بهره برداری رسید.
به گزارش عرش نیوز، عصر روز سه شنبه ۱۱ آذر ماه با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور، ۲ فروند کشتی کانتینر بر یخچالی گناوه ۱۱ و ۱۲ با مجموع ظرفیت ۱۹۲ TEU کانتینر و قدرت مجموع موتورها ۱۶۲۰ KW در مجتمع کشتی سازی فراساحل بندرعباس به بهره برداری رسید.

این دو شناور هر یک به طول ۷۳ متر، عرض ۱۲ متر و وارتفاع ساختمانی ۳.۸ و سرعت ۱۲ گره دریایی و آبخور ۲.۵ متر به دست متخصصان داخلی کشورمان و از محل تسهیلات وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی ساخته شده است.

همچنین یک فروند لندینگ کرافت ۱۸۰۰ تنی به نام شروین مخصوص حمل بار بر روی عرشه حمل سوخت در مخازن به طول ۷۰ متر، عرض ۱۵ متر ، ارتفاع ساختمانی ۳.۸ متر و سرعت ۱۲ گره دریایی و آبخور ۲.۸ متر در همین مجتمع کشتی سازی به بهره برداری رسید.

این سه شناور هر کدام در مدت ۱۸ ماه با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال ساخته شده که در مسیر آب های خلیج فارس و دریای عمان جابجایی کالا را برعهده خواهند داشت.
منبع: مهر
کد مطلب: 337664